Російські підприємства не можуть погасити банківські кредити — розбір Савченко

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Поки в Росії ринкова економіка існує. Щойно Володимир Путін переведе країну на військові рейки, тоді економіка завалиться. Але поки працює ринкова економіка, підприємства можуть отримувати кредити, ось тільки повертати їх у них можливості немає. Про це сьогодні, 4 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав доктор економічних наук, громадський діяч і ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

Він зауважив, що кредитним процесом у Росії керує не ринок, а Путін і його друзі.

“Наприклад, широко відоме дослідження аналітика Гарвардського університету Кеннеді та пов’язаної з ним групи JPMorgan та інших інвестиційних банків показало, що під тиском військового лобі військово-промисловий комплекс отримав з банківської системи практично 300 млрд дол. кредитів, які ВПК повернути не може. Тоді або банки-банкрути, або хтось збитки банків має покривати. Покриває це або Центральний банк, або Мінфін. А це — інфляція”, — пояснив Савченко.

За його словами, у Росії не вистачає грошей, щоб рятувати інші підприємства, зокрема “Газпром”.

“Газпром” показує збитки цього року, минулого року теж були збитки, але їх не показують. За моїми розрахунками, це десь 7-8 млрд дол.”, — сказав економіст.

Савченко звернув увагу, що зараз золото-валютні резерви Росії вже менші, ніж України.

“Здувається економіка “Газпрому” і тих підприємств, які не можуть покрити збитки. Ну будуть їх рятувати коштом бюджету і Центрального банку. Це означає, що виймаються гроші з кишені росіян і кладуться в бюджет цих підприємств, які не можуть погасити кредити. Їх рятують, і вони продовжують жирувати”, — зазначив він.

Економіст вважає, що США і Європейський Союз мають запровадити сильніші санкції щодо російської банківської системи, щоб ця система завалилася.

“Чим швидше завалиться ця система, тим менше вона обкраде населення Росії, люди менше будуть у перспективі голодувати та бідувати”, — додав Савченко.

Читайте також: Потрібно не тільки розширювати лінійку підсанкційних товарів, але карати тих, хто допомагає обходити обмеження, — експерт

Нагадаємо, російський тіньовий флот, банки і заборона імпорту алюмінію в Європу — такі заходи готує ЄС у рамках 16-го пакету санкцій.

Прямий ефір