Спостерігається динаміка зростання російських обстрілів Харкова. Про це сьогодні, 19 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла радниця голови Харківської обласної ради Наталія Попова.
Вона констатувала, що кількість жертв російських обстрілів у Харківській області постійно зростає.
“На жаль, за минулу добу кількість жертв у нашому регіоні зросла. За даними прокуратури, у селі Петропавлівка внаслідок обстрілу, який стався, це Куп’янський напрямок, о 3 годині ночі загинув один чоловік, який перебував у себе вдома… Коли ми говоримо про те, що відбувається в Харкові, так, ми спостерігаємо певну динаміку зростання обстрілів. Вони намагаються, може, так би мовити, втомити людей, змусити їх іти на якісь компроміси, вимагати, напевно, будь-якими шляхами припинити війну. Але ця війна припиниться тільки шляхом перемоги України, тому що ті нечувані жертви, яких зазнала Україна і, зокрема, наш регіон, ми ніколи не забудемо і не пробачимо”, — сказала Попова.
За її інформацією, на Куп’янському напрямку 16 населених пунктів були обстріляні росіянами, унаслідок цього пошкоджено або знищено приватні будинки, постраждало одне сільгосппідприємство.
Детально Попова розповів про обстріли населеного пункту Циркуни, який два дні поспіль був під вогнем армії РФ.
“Вони два дні поспіль обстрілюють Циркуни ракетами. Це населений пункт, з якого вівся протягом до моменту деокупації, до травня, обстріл Харкова, Північної Салтівки. Туди почали повертатися люди в ті будинки, які вціліли, або які вони відновлюють. І тому, коли ми приїхали, там виходили бабусі-дідусі, люди, які приїхали просто попрацювати у себе на подвір’ях, на городах, і це просто терор. На жаль, після цього обстрілу також пошкоджено газопровід. 658 будинків залишилося без газу. І зараз ще одне нове завдання це відновити”, — сказала радниця голови Харківської облради.
Вона нагадала, що з прифронтової зони Харківської області евакуювали сім’ї з дітьми. В інших районах примусової евакуації немає, люди виїжджають у безпечні місця за власним бажанням. Є випадки, коли жителі області, навпаки, їдуть з евакуації додому.
Попова також зазначила, що до життя потроху повертається деокупований Ізюм.
“Там потроху відновлюється медицина. Кинутий, можна так сказати, тимчасовий міст для того, щоб люди могли зручно перетинати місто. Ну, можна так сказати, інфраструктуру відновлюємо. Люди потроху повертаються, там змінюються вікна, там змінюються дахи. У нас практично відбулася, можна так сказати, заміна населення. У якому плані? Ті, хто були в окупації, велика кількість людей виїхала. А ось ті, хто змогли виїхати раніше, вони зараз повертаються. Тому в середньому відсотків 30-40 населення від тієї кількості, яка була спочатку, там зараз перебувають”, — сказала Попова.
Читайте також: На 4 напрямках фронту за добу — 29 бойових зіткнень: про ситуацію розповіли у Генштабі ЗСУ