На фронті російські окупанти зазнали дуже жорстких втрат у бронетехніці та артилерійських системах. Щоб економити військову техніку, армія РФ спочатку б’є по передньому краю української оборони авіацією, а потім іде в наступ. Про це сьогодні, 29 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Сергій Грабський.
“Російські окупанти знайшли для себе золоте розв’язання цього питання — максимально використовуючи керовані авіабомби та піддаючи наші позиції артилерійським обстрілам, тобто перетворюючи їх на “місячний пейзаж”, що, загалом, дає змогу надалі здійснювати “м’ясні штурми” — настирливі та послідовні. Тобто можна говорити й про банзай-атаки, і про “тарганячу тактику”. Противник змушений економити на техніці, тому що в сьогоднішній війні, попри всі хитрощі, її можна використовувати у двох варіантах: або в дуже обмеженій кількості для того, щоб уникнути великих втрат, або використовувати в абсолютно масштабних атаках, для того, щоб створити масову перевагу на окремій ділянці фронту і просто задавити кількістю техніки наші позиції”, — розповів він.
Грабський звернув увагу, що обидва варіанти використання техніки призводять до її втрат.
“Тому противник використовує техніку досить дозовано, хоча на деяких ділянках ми помічаємо спроби використати техніку так, як наказує ця настанова. Тобто йдеться про те, що на окремих ділянках командири російських військ дотримуються старих прописаних правил, які не завжди спрацьовують у сьогоднішній війні. Або хтось, припустімо, з нових командирів, який ще не освоївся, дає команду атакувати наші позиції, що призводить до великої кількості знищеної техніки”, — зауважив військовий експерт.
Він додав, що техніку російські окупанти найчастіше використовують для доставки бойових підрозділів піхоти безпосередньо до лінії бойового зіткнення.
Читайте також: Через великі втрати армія РФ змушена відходити на гарячих напрямках фронту, — Маломуж
Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року російська армія втратила на фронті в Україні понад 8,3 тис. танків, 16 тис. бойових броньованих машин і майже стільки ж артилерійських систем.