Російські окупанти вивели на бойове чергування в Чорне море 3 ракетоносії із загальним залпом до 24 ракет, — Гуменюк

Крилаті ракети "Калібр". Фото: zaxid.net

Російські окупаційні війська вивели на бойове чергування в Чорне море три надводні ракетоносії: сумарний залп крилатих ракет становить 24 одиниці. Про це сьогодні, 12 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

“Ми можемо говорити про те, що останнім часом активність ракетоносіїв у зв’язку з виходом у відкрите море підвищилася. І ми бачимо сьогодні станом на цей момент уже три надводні ракетоносії — це 24 ракети типу “Калібр”, готові для використання. Тому рівень ракетної небезпеки з акваторії Чорного моря надзвичайно високий. Попри те, що проглядається економія ворожими силами “Калібрів”, усе-таки — це серйозна зброя, яка належить до категорії “високоточна” й може бути застосована по будь-якій території України, по будь-якому об’єкту. Тому присутність на бойовому чергуванні — це завжди дуже високий рівень небезпеки”, — сказала вона.

Гуменюк зазначила, що цього року росіяни лише двічі використовували “Калібри”, причому в нетиповій кількості — по 3 у кожній атаці, тоді як звичайне використання цих ракет передбачає парне число.

“Непарне число може свідчити про те, що з ракетними пусковими установками щось не так, щось не спрацювало, щось не вийшло. Тому ми, розуміючи, що обслуговуюча інфраструктура цих установок перебуває в Севастополі, а ракетоносії росіяни були змушені перебазувати до Новоросійська, бачимо ось цю залежність, що використання “Калібрів” не таке часте”, — сказала спікер.

Читайте також: На фронті — 100 боєзіткнень: найгарячіше — на Авдіївському, Мар’їнському та Бахмутському напрямках

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення Росії Україна потопила понад 25-30% Чорноморського флоту РФ. За цей час українська армія знищила 25 бойових одиниць російського флоту, ще 15 мають серйозні пошкодження і перебувають на ремонті.

Прямий ефір