Російські окупанти обрали стратегію наступу на Харківському напрямку, але перспектив у них немає — деталі від Маломужа

Російський окупант. Фото: focus.ua

Російські окупанти обрали стратегію наступу на Харківському напрямку, але перспектив у збройних сил РФ немає. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів генерал армії України, колишній голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

“Путін обрав стратегію наступальних операцій на Харківському напрямку. Це, звичайно, Куп’янськ, це Сватове – Кремінна, це рух на Харків. Недарма йдуть масові обстріли Харкова, щоб послабити позиції і харківської оборони, і моральний дух жителів Харкова. Тому стратегічна мета є, але вона практично недосяжна в жодних форматах”, — сказав він.

За словами Маломужа, завдання щодо руху на Куп’янськ поставив Путін особисто 3,5 місяці тому, в зв’язку з чим туди було направлено дуже велике угруповання. Йдеться про 110 тис. особового складу російської армії.

“Також танкова армія, кілька танкових дивізій, ракетні системи. Навіть певною мірою вони просувалися на 2-3 кілометри вперед полями і посадками. Але наші війська їх відкинули. Тепер тримають дуже потужно позиції. Ми всю тактику ворога бачимо. Дуже потужно підривається саме бойова частина, і, звичайно, жива сила, яку вони кидають неконтрольовано. Але ми виконуємо завдання: тримаємо позицію, і з іншого боку, знищуємо великі контингенти військ й військової техніки ворога на цьому напрямку. Тому перспективи просування на Куп’янськ, а тим більше далі на Харків, як вони планували, у них практично немає”, — сказав генерал.

Він зазначив, що лінія ведення активних бойових дій зараз дуже розширилася. Крім Куп’янська, найгарячішими точками є Авдіївка, Мар’їнка та Бахмут. Маломуж переконаний, що для Путіна зараз важливо для власного престижу втримати ситуацію, бо невдачі на фронті підривають позиції російського диктатора.

Читайте також: Втрати РФ у живій силі перевищили 362 тис. — за добу ліквідовано понад 700 окупантів, — Генштаб ЗСУ

Нагадаємо, протягом минулої доби українська авіація завдала ударів по 12 районах зосередження особового складу ворога. 

Прямий ефір