На одних напрямках українського фронту російські окупанти застосовують важку техніку, як на Бахмутському, де Силам оборони України вдалося відбити одну з наймасштабніших атак противника. На інших російські війська намагаються штурмувати українські позиції на “буханках” і “жигулях”. Це свідчить про те, що окупанти намагаються знайти варіанти бути більш ефективними на різних ділянках фронту відповідно до обставин, які складаються. Про це сьогодні, 28 грудня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.
“Питання в тому, як це реалізувати? Для цього необхідні відповідні ресурси. А ресурси у противника зменшилися для того, щоб бути активними та вести наступ на всіх фронтах з певними темпами. І тому змушені вибудовувати свої дії послідовно, з урахуванням наявних ресурсів. Тому на деяких ділянках використовується переважно особовий склад військовослужбовців. Разом з тим групи можуть варіюватися від 5-10-15 осіб, залежно від ситуації, яка складається на цій ділянці фронту. Або ж залучають свої механізовані можливості. По кілька одиниць. Масоване використання — тільки в окремих випадках”, — розповів генерал-лейтенант.
Романенко розказав також про Покровський напрямок, де противник кілька місяців тому наступав на місто.
“Взяти це місто в лоб і з наскоку не вдалося, тому окупанти перебудувалися і діють за схемою послідовності. Тобто вони захопили Вугледар, зараз просуваються і загалом захопили більшу частину Курахового. Вже після цього продовжують тактичні дії на Покровському напрямку, будуть зосереджуватися навколо Покровська. І у зв’язку з цим, коли змінюються сили та можливості по резервах, по ресурсах навколо певного району дій, змінюється і тактика застосування тих засобів, які тут зосереджені”, — пояснив Романенко.
За його словами, противник намагається взяти Покровськ у кліщі, тобто застосувати тактику, яку росіяни застосовують постійно.
“Це називається оперативне охоплення, яке в народі просто називають “формуванням котла”. Досвід трьох років війни показав, що атаки в лоб і міські бої дуже затратні, особливо для сторони, що наступає. Тому противник проводить дії по флангах. Водночас дивиться за ситуацією, з якого флангу краще зайти в тил для того, щоб під час таких дій перерізати логістичні шляхи забезпечення всім необхідним української сторони та, якщо є можливість, — здійснювати оточення. Сили оборони України намагаються стримати противника, але в ситуації, коли сили ворога перевищують у рази й за озброєнням, і за технікою, і за особовим складом, ЗСУ на окремих ділянках відходять від позицій, щоб цей котел не схлопнувся. А противник, за наявності ресурсу, з урахуванням досвіду і бойових дій, намагається вчергове застосувати цю тактику навколо Покровська”, — констатував Ігор Романенко.
Читайте також: Втрати РФ у 2024 році перевищили 421 тисячу військових убитими та пораненими, — Сирський