Російські окупанти накопичують боєприпаси — деталі від спікера ВМС України

Дмитро Плетенчук. Скріншот: uatv.ua

Російські окупанти накопичують боєприпаси і їх застосування можна очікувати в будь-який момент. Таку думку сьогодні, 28 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив речник ВМС ЗС України, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук.

За його інформацією, вранці російські літаки Ту з технічних причин не змогли завдати удару по Україні, але не став розкривати подробиці.

“Якщо в якийсь період часу не завдається вогневе ураження, але водночас працює військово-промисловий комплекс, значить, відбувається накопичення боєприпасів. Незалежно від того, планове це накопичення чи вимушене, все одно воно відбувається. Тому так можна, в принципі, очікувати чого завгодно, зокрема застосування… Ігнорувати сигнали не можна й готуватися треба до всього. Ми й готуємося”, — сказав він.

За словами Плетенчука, за останній час єдиний підтверджений залп крилатих ракет був здійснений російськими окупантами після знищення Силами оборони України ВДК “Цезар Куніков”.

Спікер Військово-морських сил Збройних сил вважає, що у РФ є певні проблеми з “Калібрами” через військову логістику.

“Фактично логістика, саме пов’язана з “Калібром”, у них досі залишається в Криму. Тобто, скоріш за все, ворог намагається розв’язати цю проблему. Але 100%-ї інформації, що він її вирішив, поки що немає. Тобто, судячи з усього, вони ще не розв’язали питання завантаження безпосередньо на кораблі та підводні човни ракет типу “Калібр” у військово-морській базі Новоросійська. Але, попри небезпеку, вони все одно періодично заходять у Севастополь, ненадовго, але заходять та одразу повертаються в Новоросійськ. Тому, в принципі, можуть ризикнути зайти на завантаження і в Крим”, — сказав він.

Читайте також: ЧФ РФ — це не тільки кораблі: які можливості росіян у Чорному морі, розповіли у ВМС ЗСУ

Нагадаємо, точні удари Сил оборони України по кораблях Чорноморського флоту РФ (ЧФ РФ) змусили російське командування переоцінити свої можливості поблизу західного узбережжя тимчасово окупованого Криму. Про це йдеться у звіті розвідки Великої Британії. Україна успішно поєднує бойові дії на суходолі та на морі, і змушує Росію передислокувати свої сили в східну частину Чорного моря. За словами експертів, тепер це флотилія без флагмана, і вона здатна тільки запускати ракети по мирних українських містах.

Прямий ефір