У російських окупантів є перевага в портативних засобах радіоелектронної боротьби (РЕБ) перед українськими військовими. Про це сьогодні, 7 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес”, що воює у складі 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка, Юрій Федоренко.
“Противник на цю хвилину, на жаль, випереджає Сили оборони за кількістю портативних РЕБ. Чому це відбувається? Це відбувається тому, що противник має доступ до комплектуючих. Більшість комплектуючих, з яких виробляють РЕБ-засоби, виготовляються в Китаї. Оскільки Росія має прямий доступ до китайського ринку та прямі контракти, у них це розвивається набагато швидше. Але й Україна, завдяки в тому числі українській нації, завдяки українському бізнесу, досить активно почала насичувати свої підрозділи портативними засобами радіоелектронної боротьби”, — сказав він.
Щодо стаціонарних РЕБ, Федоренко зазначив, що є державне замовлення, і їх виробляють у тій кількості, яку дозволяє військово-промисловий комплекс.
“Так чи інакше, ми в цьому плані відстаємо від противника. Але ми не відстаємо в динаміці, в модернізації. Тут ми перебуваємо в повному паритеті”, — сказав командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес”.
Він також розповів про види РЕБ та їх застосування залежно від цілей та завдань, які стоять перед українськими військовими.
“Ми маємо захистити на передовій позиції, піхотинців, які утримують цю позицію. Відповідно, РЕБ має бути портативний. Коли є присутність ворожих безпілотників, FPV-дронів, піхотинець має його увімкнути й таким чином убезпечити себе та свою групу від нанесення ударів. Це робимо ми, так робить противник”, — зазначив Федоренко.
За його словами, портативний РЕБ застосовується й для захисту від ударів безпілотниками штурмових груп, які вибивають противника із зайнятої ним позиції.
“Далі ми маємо закрити свою техніку легкоброньовану, броньовану, ту, яка забезпечує нам підвезення особового складу до передньої лінії бойового зіткнення, а також відповідає за логістику. Тому це портативна РЕБ, яка встановлюється на автотранспорт. Також ми маємо убезпечити свої вогневі засоби — реактивні системи залпового вогню, артилерійські засоби, гармати й багато іншого. Тому це портативна РЕБ, яка встановлюється на техніку. І, звичайно ж, це стаціонарний РЕБ, який знаходиться досить далеко від лінії зіткнення та перекриває дуже великий діапазон частот. Таким чином, ми отримуємо ешелонований РЕБ-захист від противника й на передній позиції, й закінчуючи нашими тилами”, — пояснив Федоренко.
Читайте також: Виробники українських дронів у комунікації з фронтом готуються до викликів, які будуть через 2-3 місяці, — Федоренко