Рівень життя на тимчасово окупованих російською армією територіях України нагадує ситуацію на Кубі, заявили в Головному управлінні розвідки Міноборони України. У повідомленні йдеться про те, що так званий “русский мир” несе із собою деградацію, руйнацію та архаїку, повертає людей у доіндустріальну епоху. І змінити становище можна тільки повністю деокупувавши всі регіони країни, в тому числі Крим, інформує FREEДОМ.
Вибухи вкотре нагадали російським окупантам в анексованому Криму, що на півострові вони перебувають тимчасово. Російські ЗМІ заявили, що Збройні сили України (ЗСУ) нібито атакували дронамі і ракетами Керченський міст.
Представник окупаційної адміністрації Запорізької області повідомив про те, що рух Кримським мостом зупинено в обидва боки. 10 липня в заторі при в’їзді на міст стояло понад 1 тис. 200 авто. У проросійських пабліках анексованого півострова почалася паніка. Ще б пак, логістика — це найвразливіша точка окупантів у Криму.
“Найбільша для них проблема — це убезпечити саме можливість цієї артерії для пересування військових вантажів. Якщо вона буде дійсно порушена, логістика, поповнення запасів, насамперед боєприпасів для угруповання, яке перебуває на окупованій території Херсонської та Запорізької областей, буде повністю зруйнованою”, — каже генерал-майор СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015) Віктор Ягун.
Готуючись до контрнаступу України, російська армія побудувала систему оборонних рубежів — від кордону Росії та Білорусі до західного узбережжя тимчасово окупованого Криму. І нові так звані “зуби дракона” і “засічні риси” все з’являються. Крім того, росіяни посилюють свою військову присутність на півострові.
“Окупаційні війська проводять фортифікацію місцевості в північній, західній та східній частині півострова. За наявною інформацією, також відбувається посилення захисту Кримських перешийків. В Азовському і Чорному морях російські війська зосереджені на запобіганні атакам на свої кораблі та пункти базування флоту”, — з повідомлення Military Media Center.
Анексія Криму, мабуть, єдиний з 2014 року реальний успіх Москви у війні проти України. Для Кремля півострів має не лише тактичне, а й сакральне значення. А тому росіяни, ймовірно, максимально намагатимуться утримати його. Але ЗСУ вдасться знайти слабкі місця в обороні окупантів, вважають військові експерти.
“Поступове прогризання оборони плюс виманювання резервів – це все вкладається в загальну картину спроби, прагнення української армії виснажити російські війська максимально на цій ділянці фронту, потім знайти слабке місце в їхній обороні й уже завдати основного удару. І поступове введення резервів, воно загалом відповідає цій тактиці. Скільки часу займе — передбачити складно”, — зазначає військовий оглядач Денис Попов.
Однак можливий і інший сценарій. Коли Сили оборони України дійдуть до адміністративного кордону з анексованим півостровом, Путін може попросити про переговори.
“Це абсолютно зрозуміла, логічна риторика, що в той момент, коли Україна досягне адміністративного кордону з тимчасово окупованим Кримом, дуже вірогідно, що Путін буде вимушений шукати діалогу з цивілізованим світом, на відміну від того, як це було до повномасштабного вторгнення, бо він буде ослаблений”, — наголошує президент України Володимир Зеленський.
Ускладнюють окупантам перебування в Криму й українські партизани.
Так, рух “Атеш” постійно слідкує за російськими військовими, виводить з ладу техніку та пункти зв’язку, підриває залізничні колії. А активісти руху “жовта стрічка” навіть привітали Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного з Днем народження — розвісили 180 жовтих стрічок, зробили майже сотню патріотичних графіті та нагадали у своїх соцмережах, що Ялта, Феодосія, Сімферополь, Бахчисарай, Алупка та Сімферополь — це Україна.
Читайте також: Доповідь Chatham House: 9 хибних думок про припинення війни РФ проти України обговорюємо з Сергієм Лещенком
Раніше військовий оглядач Денис Попович наголосив, що росіяни максимально намагатимуться відстоювати Крим, але українські війська сприяють тому, що їм буде складно утримати окупований півострів.