Російські обстріли енергосистеми України можна вважати актом геноциду, — Несходовський

Росія цілеспрямовано атакує енергетичну інфраструктуру України. Фото: spravdi.gov.ua

Російські обстріли енергосистеми України спрямовані на те, щоб створити нестерпні умови для життя українців. Таку думку сьогодні, 3 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив економічний експерт Ілля Несходовський.

“Тут зрозуміло, дії ворога, звичайно ж, спрямовані на те, щоб створити просто нестерпні умови для українців, щоб виникли якісь там, може, навіть соціальні протистояння, протести проти цього. І плюс ще створити взагалі нестерпні умови для того, щоб українці почали знову переїжджати в Європу, в інші країни. І тому це абсолютно не військове питання, це питання існування українців, наскільки їхні умови життя можна зробити нестерпними. І в цьому відношенні, звичайно ж, це елемент геноциду”, — сказав він.

Експерт наголосив, що заяви, зроблені в ефірі російських телеканалів, також свідчать про те, що мета таких ударів — не зупинити якісь заводи й не знизити військову міць України, а максимально нашкодити мирним жителям.

“Щодо того, як це компенсувати. Тут не тільки питання збитків. Ми всі зазнаємо збитків від цих ударів — це знищення житлової інфраструктури та дорожньої інфраструктури, і знищення соціальної інфраструктури. У цьому відношенні це теж є елементом геноциду. Тут треба розуміти, що не питання у збитках. Питання в тому, щоб створити необхідні потужності, які б забезпечили нас електроенергією під час зими. Тобто це купівля газопоршневих, газотурбінних генераторів, електрогенераторів, дизельних генераторів, створення різних програм підтримки, спрощення ввезення цих систем, підключення до енергетики — ось це зараз найголовніше. На це необхідно спрямовувати зусилля”, — сказав Несходовський.

Він не повністю згоден з оцінкою, що на відновлення генерації потрібно 56 млрд доларів.

“Я дійсно оцінюю так, тому що якщо знищується ціла теплоелектростанція… Ми повинні оцінювати не тільки за балансовою вартістю, а за вартістю відновлення цього об’єкта. І сума тут може бути набагато більшою, ніж озвучена в 56 млрд. Тому в цьому відношенні я вважаю, що це, навіть можна сказати, така скромна оцінка щодо тих збитків, які завдала Росія своїми ударами по цивільній інфраструктурі”, — вважає експерт.

Читайте також: Близько 6 тисяч сонячних панелей для лікарень отримала Україна від ЄС

Нагадаємо, у звіті Міжнародного валютного фонду повідомляється, що внаслідок російських обстрілів енергосистеми України було знищено 80% теплової генерації та 40% потужностей гідроелектростанцій.

Прямий ефір