Російські НПЗ припиняють роботу: наслідки ударів дронами оцінив Снєгирьов

Пожежа на нафтобазі в Ровеньках. Фото: МНС РФ

Застосування безпілотників Силами оборони України може істотно вплинути не тільки на перебіг бойових дій безпосередньо на лінії зіткнення, а й насамперед на порушення логістики окупаційної армії. Йдеться про нанесення ударів по пунктах постійної та тимчасової дислокації особового складу, складах зберігання, польових складах із боєкомплектами, нафтопереробних заводах (НПЗ) на території самої РФ і нафтобазах на тимчасово окупованих територіях України. Про це сьогодні, 18 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.

Він нагадав, що українські безпілотники здатні вражати цілі на відстані до 1 800 км, що може призвести до суттєвого впливу на економіку РФ і порушити логістику російських окупаційних військ.

“Українські безпілотники атакували Ільський НПЗ у Краснодарському краї. Причому слід зазначити, що це один із найбільших НПЗ у цьому регіоні РФ. Щорічна переробка нафтопродуктів — на рівні 7 млн тонн. Слід зазначити, що діяльність НПЗ здебільшого профільована на логістичні потреби російської армії. Крім того, у січні та в лютому 2025 року Сили оборони України, Головне управління розвідки Міністерства оборони України завдали низку колосальних за своїми наслідками для російської економіки ударів по НПЗ на території Російської Федерації. За повідомленнями самої РФ, призупинив виробництво нафтопереробний завод у Нижегородській області після ударів безпілотників Головного управління розвідки Міністерства оборони. Аналогічна доля спіткала і Рязанський нафтопереробний завод, який, до речі, розташований лише за 200 км від російської столиці та забезпечував паливно-мастильними матеріалами не тільки російську армію, а й насамперед столичний регіон”, — розповів Снєгирьов.

За його словами, у самій РФ підтверджують, що можливості переробки нафтопродуктів значно впали.

“За оцінками російських фахівців, до 14% нафтопереробних підприємств РФ або призупинили роботу виробничого циклу, або ж обладнання цих НПЗ істотно пошкоджено. Це серйозні виклики для російської сторони”, — зазначив експерт.

Він звернув увагу, що українські дрони постійно вдосконалюються, виробники покращують їхні тактико-технічні характеристики.

“Буквально цього тижня надійшло повідомлення про те, що “Укроборонпром” укладає відповідні договори з французькою стороною щодо розроблення оптоволоконних складових для українських БпЛА. Це дозволить українським розвідникам і Силам оборони України фактично нівелювати роботу російських систем радіоелектронної боротьби”, — повідомив Снєгирьов.

Експерт також повідомив про співпрацю української оборонної промисловості з компаніями з Німеччини, Норвегії та Данії.

Читайте також: Пошкоджено 20 із 32 нафтопереробних об’єктів у європейській частині РФ — деталі від Селезньова

Нагадаємо, в ніч на 17 лютого Сили оборони України завдали високоточного удару по стратегічних об’єктах військової та паливно-енергетичної інфраструктури РФ. У результаті успішної операції уражено Ільський нафтопереробний завод у Краснодарському краї РФ. Під удар потрапили також нафтоперекачувальні станції “Кропоткінська” і “Андреаполь”, що забезпечували транспортування пального для потреб окупаційних військ.

А в ніч на 5 лютого в Краснодарському краї РФ дрони атакували нафтопереробне підприємство “Албашнефть”.

Прямий ефір