У війні Росії проти України російські генерали активно залучають різні схеми для свого збагачення. Для цього вони не соромляться використовувати навіть своїх військових, поранених на фронті. Про це сьогодні, 26 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Іван Ус.
За його словами, дії російських генералів багато в чому підтримуються самою державною політикою щодо своїх громадян, які отримали поранення на фронті.
“Останнім часом в інформаційний простір просочується інформація про те, що у РФ почастішали випадки, коли людину, яка дістала поранення на фронті, оформляють як інваліда, який отримав травми поза військовими діями. Наразі подібні випадки в Росії мають досить масштабний характер, щоб знизити значну базу російських військовослужбовців, поранених на фронті, й тим самим заощадити гроші, призначені для виплат таким постраждалим. Тому що з кожним днем війни таких поранених стає все більше, відповідно, зростають суми виплат. А російський бюджет уже не витримує таких витрат”, — розповів експерт.
За його словами, на війні у РФ заробляє не тільки держава, а й окремі військові генерали.
“Варто зазначити, що Росія ще з часів заокеанських воєн завжди воювала не якістю, а кількістю. Сьогодні всі, хто стежить за російським політичним ландшафтом, звернули увагу на арешти кількох генералів. Нагадаю, одного з них, начальника кадрів Міноборони РФ, звинувачують у тому, що він отримував виплати на 10 тисяч загиблих солдатів, які за паперами вважалися живими. Це одна зі схем, широко поширених у російській армії — отримувати виплати на “мертві душі”, — пояснив Ус.
Він також додав: ще до початку повномасштабної агресії проти України звертали увагу, що модель ведення війни в Росії — це виділення певної суми на окремі підрозділи безпосередньо командиру.
“Відповідно, чим більше людей загине, тим більше грошей отримає, власне, командир підрозділу. Це пряма вигода. Тобто, будь-який командир підрозділу був зацікавлений матеріально в тому, щоб якомога більше його людей загинуло. Така формула була створена у РФ ще 2014 року. І вона, до речі, діє досі”, — уточнив спікер.
Він зазначив, що і для України, і для західних країн є помилковою думка про те, що РФ може припинити війну, отримавши великі втрати на фронті. Як показує практика, російській владі не цікаво, скільки російських військових гине на фронті. Для них це — витратний матеріал.
“За останніми озвученими цифрами, Росія у війні проти України вже втратила близько 500 тисяч своїх людей. Це дуже велика цифра. Але це взагалі не хвилює російську політичну еліту. Наприклад, нинішній наступ РФ у Харківській області. На думку експертів, співвідношення втрат української та російської армії один до восьми відповідно. І у РФ це вважається абсолютно нормальним, тому що в них своя стратегія війни — не рахуватися зі своїми втратами”, — резюмував Іван Ус.
Читайте також: РФ може призивати в армію близько 40 тис. осіб щомісяця — окупанти не відмовляться від тактики “м’ясних штурмів”, — аналітик