Російські дрони в повітряному просторі Білорусі: із чим пов’язана реакція Лукашенка (ВІДЕО)

Олександр Лукашенко. Фото: gettyimages.com

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив про атаку дронів, які нібито летіли з України. За його словами, 9 серпня ввечері військово-повітряні сили Білорусі були переведені в підвищену бойову готовність. Зафіксували нібито близько десятка безпілотників. Водночас, за даними білоруських моніторингових каналів, жодних доказів атак Білорусі українськими дронами немає. Навпаки, на білоруську територію все частіше залітають російські безпілотники під час атаки по Україні, інформує FREEДОМ.

За липень на територію Білорусі залетіло щонайменше 9 російських ударних безпілотників. Траплялося це під час російських атак по Україні. Один із них вибухнув, повідомляє моніторинговий проєкт “Беларускі Гаюн”. Ще сім дронів полетіли на територію України. Крім того, вночі 13 липня в Білорусь залетів безпілотник, який подолав понад 350 кілометрів до самого Вітебська й після цього зник, повідомили в моніторинговому проєкті.

“Вони там у себе можуть збивати щось у своєму повітрі, тому що останні дні, тиждень тому, два тижні, фіксувалося неодноразово, коли саме російські ударні безпілотні літальні апарати за такими маршрутами через Чернігівську область й далі на Білорусь заходили. На ділянці кордону з Білоруссю, що стосується Чернігівської області, значних змін оперативна ситуація не зазнала. Ми уважно спостерігаємо за розвитком подій”, — сказав речник Оперативно-тактичного угруповання “Сіверськ” Вадим Мисник в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Лукашенко поспішив заявити, що безпілотники летіли нібито з України, і доручив військовим “провести відповідні заходи” для захисту території Білорусі. Зокрема, начебто дав наказ збільшити угруповання військ у Гомельській та Мозирській областях, які межують із північними регіонами України. Туди наказано направити військові частини сил спеціальних операцій Білорусі, сухопутних та ракетних військ, зокрема реактивні системи “Полонез” й комплекси “Іскандер”.

“Ці дрони, які, найімовірніше, літають не в Білорусі, а в Лукашенка в голові — це виправдання перед білоруськими військовими, перед білоруським суспільством, навіщо ця ескалація проти України. І вкотре Лукашенко себе виставляє ідіотом. Найголовніше, щоб його підтримував Путін. Я думаю, що на підтримку білорусів загалом він уже не розраховує”, — сказав журналіст, політичний діяч Білорусі, радник Світлани Тихановської Франак Вячорка.

Експерти впевнені, що білоруські військові не будуть вступати у війну проти України. На сьогодні у Лукашенка немає аргументів, щоб змусити військове командування перейти український кордон.

“Я не думаю, що також вторгнення можливе й фізично, тому що Україна набагато краще підготовлена. Регіони, що межують із Білоруссю, обладнані й укріплені. Залізниця знищена. Немає можливості повторити прорив 2022 року”, — сказав Вячорка.

Водночас в українському Центрі протидії дезінформації припускають, що наказ стягувати важке озброєння й війська до кордону з Україною — це спроба відвернути увагу українського командування.

“Стягування зброї з боку білорусів у прикордонні — це спроба допомогти Путіну і відвернути увагу українського командування на той напрямок. Утім, мені здається, що Лукашенко може прогнозувати наслідки будь-яких провокацій”, — написав голова українського Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко в Тelegram.

Щодо дронів у своєму повітряному просторі Білорусь має розбиратися з Росією, упевнений речник Оперативно-тактичного угруповання “Сіверськ” Вадим Мисник. Якщо озброєння так чи інакше перетинає кордон з Україною, це робиться за наказом Кремля. На сьогодні жодних підтверджень заявам Лукашенка немає.

Читайте також: Лукашенко використовує будь-який інформаційний привід, щоб показати свою значущість, — Добротвор

Прямий ефір