Два російські дрони напередодні залетіли на територію Молдови. За результатами експертизи, проведеної молдавськими фахівцями, це були “Шахеди” російського виробництва. Проте безпілотники були без вибухівки, а отже, це — фальш-дрони, запущені для відволікання української протиповітряної оборони. Про це сьогодні, 11 листопада, повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) України, інформує FREEДОМ.
В українській розвідці зазначили, що фальш-дрони — набагато менші та дешевші, ніж Shahed-136. Але через спеціальну лінзу, яка є надрукованою на 3D-принтері та обгорнутою фольгою кулею, радари їх бачать як велику ціль. У ГУР зазначили: дослідження цих “пародій” показало, що навіть примітивний “фанерний” дрон Росія не здатна виготовити самостійно, оскільки модуль польотного контролера містить компоненти, виготовлені іноземними компаніями.
“Модуль польотного контролера “пародії” містить компоненти, виготовлені компаніями з КНР (Ebyte, Jiashan Jinchang Electron, Yangzhou Yangjie Electronic Technology), США (Texas Instruments, Cypress Semiconductor, InvenSense), Швейцарії (STMicroelectronics) та Тайваню (SONi)”, — уточнили у Головному управлінні розвідки.
Президент Молдови Мая Санду відреагувала на удари російськими дронами. Вона зазначила, що безпілотники не становлять небезпеки для громадян, проте закликала мешканців зберігати пильність.
“З першого дня війни ми робили все для захисту повітряного простору Республіки Молдова, у тому числі провели закупівлі, щоб виявляти та не допускати ситуацій, що створюють небезпеку для громадян. За повідомленнями фахівців, ці дрони не становлять небезпеки для громадян, але продовжуємо зберігати пильність. Слід придбати необхідні технології, щоб захистити всю країну, щоб усі громадяни відчували себе у безпеці. Поки ці речі не становлять небезпеки для Республіки Молдова, але сам факт війни біля кордонів та проліт безпілотників над нашим повітряним простором — привід для занепокоєння, — заявила Санду у коментарі державному інформаційному агентству Молдови Moldpres.
Читайте також: Росія почала використовувати рекордну кількість “Шахедов” для атак українських міст: причини та цілі проаналізували експерти