Латвія на законодавчому рівні заборонила імпорт російського зерна. Про це заявив міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе. Він також закликав наслідувати такий приклад інші країни. Але залишається безліч прикладів подвійних практик з боку інших країн, які продовжують торгувати зерном з Росією. Навіть санкції, які накладено на РФ, не забороняють агропродукції країни-агресора спокійно потрапляти на міжнародний ринок. Про це сьогодні, 28 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів член правління громадської спілки “Всеукраїнська аграрна рада” Олександр Чумак.
“Ми бачимо за останнім раундом санкцій, що там чорним по білому написано, що російські добрива, російське зерно цілком собі законний товар, який повинен надходити на міжнародні ринки. Латвія — чудовий приклад. Це горда, шанована, але дуже маленька країна. Розуміючи, що таке Росія, Латвія робить усе, що від неї залежить, для того, щоб допомогти Україні з ними боротися. Але водночас ми бачимо купу прикладів подвійних практик з боку інших країн, включно з Польщею, яка чудово собі торгує з Білоруссю, Росією, в той час, як нас блокують”, — пояснив він.
Наразі основні покупці агропродукції РФ не готові відмовитися від торгівлі з Росією, наголосив експерт.
“Для того, щоб дійсно Росія відчула, що їй це важко, від цього повинні відмовитися Єгипет, Індія, Китай, які є основними покупцями сільськогосподарських продуктів із Росії. Але цього не відбувається”, — констатував він.
Читайте також: Заборона Латвії на імпорт агротоварів із Росії та Білорусі могла б стати сигналом для Єврокомісії — розбір Марчука