Російське зерно стає “ексклюзивом на крові”, — Зеленський про блокування Путіним Чорноморської угоди

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Блокування Чорноморської зернової угоди для президента РФ Володимира Путіна — це механізм тиску і заробітку грошей. Про це сказав президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю бразильському мовнику Globo, інформує FREEДОМ.

“Це історія про виживання світу, голод, реальний соціальний хаос, який може бути через непостачання агропромислового продукту. А для нього це — тиск і, перш за все, — гроші. Із блокуванням нашого зерна все дуже просто — він продає своє, він іде від конкуренції і зростає ціна на його товар. Тому що вона стає ексклюзивом на крові”, — сказав глава Української держави.

Він зазначив, що на сьогодні Володимир Путін — дійсно неадекватна людина.

“Зі своїм оточенням, у якому заробляють великі гроші на таких ось блокуваннях “зернового коридору”, на таких процесах. Дуже прагматичне коло людей, яке в цьому живе. І поки триває війна, вони заробляють великі гроші. А він — радикально налаштований на знищення людей в Україні”, — каже Зеленський.

Читайте також: Дії Росії в Чорному морі спрямовані проти свободи судноплавства, на якій ґрунтується світова економіка, — Лакійчук

Як повідомлялося раніше, у Кремлі заявили, що не мають наміру більше брати участь у Чорноморській зерновій ініціативі (зернова угода), термін дії якої закінчився 17 липня. Мовляв, умови, які висувала Москва, не виконано.

18-20 липня Росія “підкріпила” свою позицію виходу з угоди ракетним обстрілом інфраструктури Одеського морського торгового порту.

При цьому РФ має намір повернутися в зернову угоду за умови виконання низки своїх умов.

Нагадаємо, 2022 року Чорноморську зернову ініціативу з одного боку підписала Україна з ООН і Туреччиною, з іншого — Росія з ООН і Туреччиною. 17 липня мала відбутися чергова пролонгація домовленостей. Але Росія для цього висунула нові вимоги щодо зниження санкцій, зокрема:

  • підключення “Россельхозбанка” до системи розрахунків SWIFT;
  • відновлення поставок у Росію сільгосптехніки, запчастин і сервісного обслуговування, що потрапило під західні санкції;
  • скасування обмежень на страхування і перестрахування російських суден із зерном і зняття заборони на їхній доступ у порти;
  • розблокування зарубіжних активів і рахунків російських компаній, пов’язаних із виробництвом і транспортуванням продовольства і добрив;
  • відновлення роботи аміакопроводу “Тольятті — Одеса”.
Прямий ефір