Російське суспільство накопичило агресію, громадянська війна стає потенційною загрозою для режиму, — політолог

Протест в Росії. Фото: ТАСС

У російському суспільстві накопичується агресія, яка поки що не знаходить виходу назовні, але може стати загрозою для режиму в разі прояву його вразливості. Таку думку сьогодні, 28 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор Центру досліджень громадянського суспільства, політолог, політтехнолог Віталій Кулик.

“У російському суспільстві накопичується агресія, і вона поки що не каталізується проти когось. Тобто, спроба спрямувати агресію проти України, проти зовнішнього ворога, вона вже не працює. 10-15%, які досягаються мобілізацією, це максимальна межа. Але агресія нікуди не дівається, вона не йде назовні, вона накопичується всередині російського суспільства”, — сказав він.

На його думку, для того, щоб агресія серед російського населення обернулася проти режиму, достатньо, щоб влада виявила свою вразливість.

“Щойно буде досягнута точка крихкості в російській державі, коли щось відбуватиметься на місцях або в якомусь окремому регіоні, або якась проблема, яка спрацює як тригер, то можна буде перенаправити цей масив агресії проти російської державної машини. І тоді почнеться розвал, розпад”, — каже Кулик.

Політолог зазначив, що 1991 року Росія вже була близька до того, щоб “втратити будь-яку суб’єктність”.

“Я думаю, що цього разу вона досягне точки крихкості, і агресія ввергне Росію у війну всіх проти всіх. Тобто, буде глибинна громадянська війна, безглуздий і нещадний бунт, те, що поховає це утворення, чого ми їм дуже і бажаємо”, — резюмував Віталій Кулик.

Читайте також: Картинка, далека від реальності: як Кремль готує росіян до виборів (ВІДЕО)

Раніше адвокат Микола Полозов зауважив, що у Росії правозахисники постійно стискаються із тиском держави. Щодня репресії посилюються, а президент Володимир Путін тримає курс на побудову тоталітарної системи.

Прямий ефір