Російське командування не зважає на втрати, сподіваючись компенсувати їх у січні-лютому — думка

Ілюстративне фото: Facebook/93-тя ОМБр Холодний Яр

Російське командування у своїй тактиці продовжує спиратися на кількість особового складу. Раніше таке було переважно під Бахмутом, тепер — під Авдіївкою та Мар’їнкою. Це — системний підхід. Таку думку висловив директор Інституту центральноєвропейської стратегії Тарас Жовтенко у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

“В принципі, якщо дивитися ширше, то російська армія у будь-якому конфлікті, у будь-якій війні, в якій брала участь, так чи інакше спиралася не на тактику на полі бою, а в першу чергу на свою кількісну перевагу. Тому насправді у цьому нового нічого немає”, — зазначив гість ефіру.

За його словами, російській армії зараз потрібні “мікроперемоги”, для досягнення яких командування не зважає на втрати.

“Зараз цей підхід використовується через те, що, очевидно, російське військове керівництво думає, що буде період великих холодів, це, можливо, січень-лютий, коли інтенсивність бойових дій може бути дещо нижчою. Відповідно, російське командування матиме можливість компенсувати собі втрату насамперед особового складу, якої вони зазнають зараз. Вони, очевидно, розраховують на те, що у них буде невеликий час для перепочинку, щоб поповнити цей ресурс, насамперед людський”, — коментує директор Інституту центральноєвропейської стратегії.

Він додав: дії російської армії на сході України та їхнє висвітлення пропагандистами є яскравим прикладом того, що це “не розв’язання військових завдань”.

“Це рішення суто внутрішньополітичних пропагандистських завдань, що ставляться російському військовому керівництву. Зважаючи на те, що до середини березня наступного року Російська держава входитиме в такий делікатний період. Їм буде складно, з одного боку, демонструвати якісь перемоги на фронті, а з іншого боку, їм потрібно буде балансувати сприйняття ситуації на фронті, яке формується у російського населення. Щоб не перейти якихось “червоних ліній” і не змусити російських громадян ставити якісь незрозумілі питання. Навіть якщо подивитися, які питання адресуються майбутній так званій “прямій лінії” Путіна, фактично присвяченій старту його передвиборчої кампанії, то там за відсотковим співвідношенням лідирують питання, що стосуються саме війни, закінчення війни, закінчення мобілізації в Росії — всіх моментів, пов’язаних, очевидно, із колосальними втратами російських військ на території України”, — заявив Тарас Жовтенко.

Нагадаємо, за даними Генерального штабу Збройних сил України, близько 340 тис. загарбників вже знищено в Україні — понад тисяча за останню добу.

Прямий ефір