Загроза ударів конвенційною зброєю по атомних електростанціях небезпечніша для України, ніж загрози Путіна застосувати ядерне озброєння. Щодо останнього, Кремль отримав недвозначні попередження від Заходу про наслідки. У тому ж, що стосується АЕС, Росія матиме змогу заявити: “Це не ми”, як було у випадку з підривом Каховської гідроелектростанції. Таку думку в ефірі FREEДОМ висловила директорка Одеського центру нерозповсюдження ядерної зброї, кандидатка політичних наук Поліна Сіновець.
“Тут досить просто створити якийсь саботажний момент, просто без жодної ядерної зброї підірвати реактор і створити ефект Чорнобиля. І це буде знову ж таки колосальна екологічна катастрофа з великою кількістю жертв, які додаватимуться від року до року. Тому це, на мою думку, один із найнеприємніших моментів, який він [Путін] може створити, при цьому відводячи стрілки у бік України”, — прокоментувала вона.
Водночас, Сіновець переконана, що світ — не лише партнери України, а й глобальний Південь — сприймуть такі дії Росії вкрай негативно.
“Китай та Індія дуже негативно до цього поставляться, тому що вони самі мають ядерні об’єкти. І якщо вороги Китаю почнуть наслідувати таку модель, то ситуація може вийти з-під контролю”, — зазначила гостя ефіру.
Вона додала, що, спровокувавши подібну катастрофу, Росія навряд чи зможе її контролювати, і наслідки для її прикордонних територій можуть бути значними.
“Так, це один із тих варіантів, коли в якомусь запеклому моменті Росія може на щось подібне піти. Але це, безперечно, буде не перший і не другий крок… Здійснивши цю дію, вони лише підштовхнуть наших західних партнерів до того, щоб, можливо, дозволити нам використовувати далекобійну зброю, якою ми теж можемо вразити ту ж Курську АЕС. Тому це теж не той крок, на який вони легко наважаться, тому що дії у відповідь можуть перевищити всі найнеприємніші побоювання”, — вважає директорка Одеського центру нерозповсюдження ядерної зброї.
Читайте також: РФ зруйнувала всі теплові електростанції України й націлюється на АЕС, — Зеленський на Генасамблеї ООН
Нагадаємо, уночі 25 вересня був зафіксований черговий проліт ударного безпілотного літального апарату (БпЛА) на критично низькій висоті недалеко від промислового майданчика Рівненської атомної електростанції (АЕС).
Читайте також: Ризики провокацій РФ на Запорізькій і Курській АЕС оцінив військовий оглядач