Російська “вундерваффе”: інноваційна зброя РФ, якій нібито немає аналогів, збирається з іноземних компонентів (ВІДЕО)

Танк Т-90. Фото: Міністерство оборони РФ

Безпілотники “Орлан-10” та “Елерон-3”, танк Т-90 “Прорив” та гіперзвукова ракета “Кинджал”. Все це — російська зброя, якою не втомлюється хвалитися президент Російської Федерації Володимир Путін. Він повторює, що “Оборонпром” Росії — найсильніший у світі, адже навіть під санкціями він продовжує працювати, повідомляє FREEДОМ.

“Ми напружено працювали над перспективною технікою та озброєнням. Провідні армії світу прагнуть мати таку ідеальну зброю. У Росії така зброя є. Нічого подібного ні в кого у світі немає. Колись може з’явитися, але тоді наші хлопці ще щось придумають”, — заявив Путін

Створення міфу про непереборність російської зброї — одна з найвитратніших статей кремлівської пропаганди, на яку Москва цього року виділила 9 млрд руб. (101,6 млн дол.) організації “Діалог”. При цьому обов’язковою тезою для медіа є те, що всі компоненти — вітчизняного виробництва. Світу залишається лише заздрити, запевняє диктатор.

“Російська пропаганда страшенно любить розповідати про найновіші зразки російської зброї, які — супернова розробка і їй немає аналогів. Путін просто дихати не може без того, щоб не розповідати про нові зразки зброї, що ґрунтуються на нових фізичних принципах. Ейнштейн у труні, напевно, крутиться і рве на собі волосся”, — наголосив військовий журналіст Сергій Ауслендер.

Майже через два роки повномасштабної війни в руках українців виявилося близько тисячі одиниць трофейної військової техніки. Вона потрапляє в спеціальний центр, де фахівці вивчають, з яких компонентів складається нова російська зброя, і шукають способи протидіяти їй. Мало того, що анонсоване перспективне озброєння часто виявляється так званим “вундерваффе” з вкрай перебільшеними властивостями. Так ще й начинка у російських зразків суцільно імпортна.

Наприклад, гордість російського “Оборонпрому” танк Т-90 “Прорив” — основна бойова машина збройних сил країни. “Цей танк найкращий у світі”, — впевнено заявляв Володимир Путін. Електроніка у ньому зовсім не російська. Росіяни намагаються приховати такий незручний факт, затираючи, наприклад, лазером маркування на процесорах.

“Диктатори — люди, які страшенно люблять вірити у всяку нісенітницю, і серед вірувань — віра в диво зброю. Гітлер також вірив у всякі “вундерваффе”, у свої танки, які всіх переможуть”, — додав Ауслендер.

Інший приклад фактично вкраденої зброї росіян — безпілотний літальний апарат (БпЛА) “Елерон-3”, в якому електроніка та мікрочипи повністю імпортні. Та сама ситуація з безпілотником “Орлан-10”. Попри всі запевнення, дана техніка не російська. Видає імпорт надто акуратна спайка на мікросхемах. За словами співробітників українського центру вивчення трофейного озброєння, часом видно, що санкції подіяли й росіяни просто не змогли поставити на безпілотник те, що планувалося, а були змушені терміново шукати заміну. Такі висновки стосуються рацій, планшетів і навіть ракет.

На думку експертів, хоч санкції ЄС і працюють, необхідно посилювати контроль за товарами подвійного призначення. Крім того, знизити обсяги поставок цивільних мікросхем для пральних машин, іграшок, самокатів і побутової техніки, з яких російські інженери витягують мікроелектроніку для своєї зброї.

Читайте також: Північне сяйво над Україною Кремль видає за результати своєї зброї — аналіз експерта

Прямий ефір