Російська пропаганда використовує піратські шляхи, щоб проникати в інформаційний простір Європи та США. Про це сьогодні, 29 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Сергій Жуков.
На його думку, не можна говорити про те, що російські пропагандисти скоротили обсяги своєї роботи за межами РФ. Якщо в Європі та США корпункти російських пропагандистських каналів закриті, то вони активно працюють в інших частинах світу, зокрема в Латинській Америці, в Африці, на Близькому Сході.
“Ба більше, ніхто не говорив, що вони припинили роботу на Європу й так далі. Тому що крім офіційних структур RT, наприклад, створено десятки сайтів-клонів, які роблять републікації публікацій із Russia Today усіма європейськими мовами, регулярно створюються сайти-дзеркала, розміщується реклама в різних соціальних мережах із посиланнями на ці ресурси тощо. Вони таким ось піратським шляхом намагаються проникнути в європейський інформаційний простір, в американський інформаційний простір й там також діяти попри те, що після введення санкцій у 2022 році були змушені закрити і французький, і британський підрозділи, і американський”, — сказав Жуков.
За його словами, пропагандистська тактика Росії спрямована на те, щоб отримати підтримку, симпатії, якийсь політичний вплив в країнах, що розвиваються, так званого глобального Півдня, щоб потім домогтися якоїсь переваги за голосами в різних міжнародних організаціях — від спортивних федерацій до Генеральної асамблеї ООН.
Жуков пояснив, що в Росії безліч систем заточено на пропаганду, на це виділяють колосальні суми, а витрати на медицину, соціальну сферу та інфраструктурні проєкти у РФ водночас скорочують.
Що стосується російських інформаційних атак на Україну, то, за словами аналітика Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, зараз фіксується зростання кількості персональних атак у соціальних мережах на президента Володимира Зеленського. Зокрема, росіяни активно підігрівають тему непроведення президентських виборів в Україні, а загалом намагаються використати будь-які точки напруги, що з’являються в українському суспільстві.
Читайте також: До 20 травня російська пропаганда розгойдуватиме ситуацію навколо теми президентських виборів в Україні — розбір Попова
Нагадаємо, у Європі спостерігається посилення дезінформаційної діяльності Росії, зокрема сплеск антиукраїнської пропаганди. Про це заявив в інтерв’ю Financial Times, керівник департаменту культури та комунікації Міністерства закордонних справ Німеччини Ральф Бесте.