Російська пропаганда метушиться між версіями теракту в “Крокусі” — коментар співзасновника “Вільної Бурятії”

Ілюстративний колаж: cpd.gov.ua

У пошуках політичної доцільності російська влада, а за нею пропаганда метушиться поміж версій про винуватців теракту в “Крокус Сіті Холі”. Влада зацікавлена у підтримці певного градуса ксенофобії, оскільки вона любить застосовувати політику “поділяй та володарюй”, а також хотіла б мобілізувати громадян на війну. Такою думкою поділився співзасновник фонду “Вільна Бурятія” Володимир Будаєв в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Путін загнав себе у пастку. Йому потрібно справді знайти винних. І начебто очевидно, що це був ІДІЛ. Але проблема в тому, що він має продовжувати розвивати стосунки із мусульманським світом. І йому треба когось звинуватити. І тому зараз пропаганда кидається з одного боку в інший, тобто звинувачує одночасно таджиків, ІДІЛ, українців, Захід. І до кінця незрозуміло, на якій із версій вони зупиняться. Їм, безумовно, треба щось якось вичавити з себе”, — коментує гість ефіру.

За його словами, владі у РФ дуже важливо знайти ворога, але хто буде обраний у цій якості, поки, на думку Будаєва, сказати складно.

“Їм також вигідно таки підтримувати градус ксенофобії, бо це одне з їхніх головних знарядь. У Росії є така напівкастова система, коли є, грубо кажучи, найвища раса — це росіяни, слов’яни. Є люди з національних регіонів, які на рівень нижчі, але все ще якось більш-менш. І, звичайно, емігранти. І вони люблять застосовувати політику “поділяй і володарюй” абсолютно на всіх рівнях. Тобто титульна нація може почати ненавидіти всіх. Також можуть бути антимігрантські протести в національних республіках. Їм зараз вигідно знайти, звичайно ж, певного ворога і також виправдати це перед населенням. І бажано, щоб воно йшло записуватись до армії. Або не чинило опір цьому. До якої з версій прийде Кремль, це важко передбачити. Але, в принципі, вони завжди можуть знайти винного. І головне, щоб це було легко і також було легко виправдати”, — пояснив Володимир Будаєв.

Читайте також: Найближчими днями Слідчий комітет РФ заявить, що підозрювані у скоєнні теракту в “Крокус Сіті Холі” зізналися у зв’язках з Україною, — Давлятчин

Раніше повідомлялося, що в Росії після теракту в “Крокус Сіті Холі” затримують, допитують, б’ють, катують і депортують мігрантів.

Читайте також: Кремль боїться, що ксенофобія вийде за межі окресленого кола — пояснення політолога

Прямий ефір