Російська ППО технологічно і професійно значно поступається можливостям України, — Коваленко

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Нальоти безпілотників Shahed-136 на територію України не приносять Росії очікуваного ефекту. Робота українських Сил протиповітряної оборони показує хороші результати за рахунок того, що ЗСУ працюють за допомогою західних систем. Вони більш ефективні, ніж російські модернізовані зразки радянського озброєння. ППО Росії на сьогодні значно поступається можливостям України — технічно, технологічно і професійно. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

В України до повномасштабного вторгнення російських військ, так само, як і у РФ, були практично ідентичні системи протиповітряної оборони — радянського зразка, зазначив експерт.

“Різниця тільки в тому, що Росія мала можливість за останні 30 років частково модернізувати ці системи, удосконалити їх, створити на базі комплексу С-300 той самий С-400, на базі ЗРПК “Тунгуска”, створити ЗРПК “Панцир-С1″ тощо. Але загалом вони між собою дуже схожі, як і сама системність алгоритму застосування”, — сказав гість ефіру.

Коваленко наголосив, що у 2022 році українські Сили ППО змушені були відбивати колосальну номенклатуру ударних засобів з боку Російської Федерації.

“Ми використовували ці засоби радянського зразка по максимуму від їхніх можливостей. У той час, як Росія цього не робила. Тоді по території РФ нічого такого особливо загрозливого не прилітало. Як і по тимчасово окупованих територіях України”, — доповнив оглядач.

Але через певний період часу українські військові стали не тільки вдосконалювати свої алгоритми протидії, а й саму систему ППО, за допомогою міжнародних партнерів, більш високотехнологічною технікою, яка значно відрізняється від російських засобів ППО, нагадав Коваленко.

“І зараз у нас є розроблені дієві алгоритми протидії, які посилені західною технікою, що кардинально відрізняється за своїми можливостями від пострадянської. А Росія оперує тим, що вона модернізувала після Радянського Союзу. По суті, за своїми характеристиками і можливостями не виросла, не еволюціонувала. І не тільки в технічній і технологічній компоненті, але навіть і в професійній. Адже такого досвіду, як в українських операторів засобів ППО, немає у російських окупаційних військ. Тому, звичайно ж, вона технічно, технологічно і навіть професійно значно поступається можливостям України”, — наголосив експерт.

Єдине, чого не вистачає Україні, каже Коваленко, — це кількість засобів ППО, щоби повністю закрити свій повітряний простір.

“У Росії ж кількість є, а от якості та професійних навичок — цього якраз і немає”, — акцентував він.

Читайте також: Навколо Москви посилюють ППО для захисту від дронів — чи допоможе це росіянам: думки (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, вже другий комплекс протиповітряної оборони (ППО) С-400, призначений для перехоплення ракетного та авіаційного озброєння, був знищений в тимчасово окупованому Росією Криму.

Прямий ефір