Російська “оборонка” досягла стелі — розбір експерта

Російський окупант. Фото: ТАСС

Росія змушена купувати зброю в Ірану та Північної Кореї, оскільки її запаси виявилися не такими великими, якими були на папері. А розвитку військово-промислового комплексу на нинішньому етапі заважають санкції. Про це сьогодні, 11 лютого, сказав економічний експерт Ілля Несходовський в ефірі FREEДОМ.

Він зазначив, що трильйони доларів, які нібито вкладалися в озброєння, у РФ були розкрадені генералами та чиновниками. Створювалися красиві картинки, мультики, щоб пояснити великі витрати, але нове озброєння, якщо й було, то не в тих обсягах, щоб забезпечити його ефективність.

“Коли вони розраховували взяти Київ за три дні, вони справді думали, що вже ніхто не помітить [скільки вкрадено]. Але коли виявилося, що Україна може чинити ефективний опір агресору, знищує їхні танки в досить великих кількостях, то виявилося, що немає тих обсягів, про які постійно, щороку розповідалося. Тому що вони розкрадалися, вони присвоювалися російськими чиновниками та російськими генералами”, — коментує гість ефіру.

Він пояснює, на тлі нестачі озброєнь Росії не залишалося нічого іншого, як спробувати збільшити обсяги військового виробництва. Але тепер розвиток ВПК зіштовхнувся із санкціями.

“Вони можуть вкладати гроші, мати сировину для виробництва. Але верстати всі імпортні — всі потребують витратних матеріалів з-за кордону. Вони потребують різних ремонтних матеріалів з-за кордону. А тут діють санкції. Щодо деяких компонентів можна якісь постачання здійснювати через Китай, інші країни, які не приєдналися до санкцій, і щось частково ремонтувати. Але однозначно неможливо купити новий верстат, неможливо купити нове обладнання. Тому вони дісталися певної стелі того, що вони можуть виробляти. Верстати вони самі зробити не можуть, вони вже все. Це максимум, якого вони досягли”, — пояснив Несходовський.

На його думку, Кремлю не залишається нічого іншого, як купувати снаряди чи ракети. І купувати, звичайно, у таких самих країн-ізгоїв, як РФ, оскільки жодні інші держави нічого їм не продадуть.

“Але Європейський Союз та Сполучені Штати Америки відносно як мінімум Ірану вводять додаткові санкції. Тому що війна показала, що Іран навчився обходити санкції та отримувати імпортні складники із Європи, зі Сполучених Штатів Америки. Відповідно, необхідно ці дірки закривати. Тому для себе вони лише погіршили становище, тепер уже в тих обсягах і вони не одержують цих компонентів”, — зазначив Ілля Несходовський.

Читайте також: Російський ВПК переживає важкі часи та скаржиться на збитки — подробиці (ВІДЕО)

Раніше голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко зазначив, що Росія продовжує прагнути отримати військову допомогу від Північної Кореї, зосереджуючись на боєприпасах та балістичних ракетах. Однак можливості Північної Кореї обмежені через високий ризик повномасштабної війни на Корейському півострові.

Прямий ефір