Російська економіка не справляється з військовими витратами — розбір Ширяєва

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Росії змушені регулярно збільшувати виплати для контрактників, щоб підтримувати їхню участь у війні. Однак інфляція швидко “з’їдає” ці гроші, і їхня реальна вартість стрімко падає. Про це сьогодні, 24 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив економічний оглядач В’ячеслав Ширяєв.

“Новина про те, що Москва ввела рекордну виплату за підписання контракту в розмірі 1,9 млн рублів за підписання контракту, про що це говорить? Про те, що влада кидає останні ресурси на викачування контрактників для “м’ясних штурмів”, — сказав він.

Як зазначив оглядач, формально в Росії гроші надруковані та існують, але їхня вартість стрімко падає.

“Інфляція з’їдає всі виплати, тому їх змушені постійно підвищувати. Чи можливо, що 150 тис. додаткових контрактників буде сплачено? Так, можливо. Але чи будуть ці грошові знаки конвертовані в такому обсязі в товари та послуги, які ці наймані вбивці зможуть придбати? Відповідь — ні. Ці гроші постійно знецінюватимуться”, — наголосив Ширяєв.

За словами оглядача, навіть у західній пресі все частіше звучить теза про те, що у Путіна закінчуються гроші на війну.

“Він і сам нещодавно, спілкуючись з керівником Рахункової палати, заявив, що начебто доходи від нафти і газу зростають, а дефіцит бюджету не такий вже й великий, але зайвих грошей немає. Ці слова — “зайвих грошей немає” — він виділив. Сенс його висловлювання полягав у тому, що грошей немає. Якщо прибрати слово “зайвих” (а зайвих грошей ніколи не буває), залишається, що грошей немає. Путін визнав, що на всі хотілки грошей немає. Якийсь час він ще може закривати дірки грошима, що знецінюються, але глобально — вибору не залишається. Йому треба щось робити з війною, бо економіка її не витягує”, — резюмував В’ячеслав Ширяєв.

Читайте також: Кремль готує росіян до затяжної війни (ВІДЕО)

Як повідомлялося, військовий бюджет у Росії з 1999 по 2024 рік зріс більш ніж у 65 разів. При цьому ціни за цей період підскочили майже в дев’ять разів. Аналітики Стокгольмського інституту дослідження проблем світу підрахували: на інфляцію у Росії впливає зростання військового бюджету.

Прямий ефір