Російська агресія зачепила Африку, і ми прагнемо знайти способи для досягнення миру, — президент Гани

Президент Гани Нана Акуфо-Аддо. Фото: uatv.ua

Країни Африки відчули на собі наслідки повномасштабної війни Росії проти України, і тому ми зацікавлені у пошуках способів вирішення цього конфлікту. Про це сьогодні, 16 червня, на пресконференції за підсумками Глобального саміту миру заявив президент Гани Нана Акуфо-Аддо, повідомляє FREEДОМ.

“Гана завжди боролася проти режиму апартеїду, проти ідеї колоніалізму та домінування у світі (однієї нації, — ред.). Ми дивимося на російську агресію в Україні, й наслідки цієї агресії виходять далеко за межі конфлікту…”, — сказав він. 

Акуфо-Аддо зазначив, що Африка стала випадковою жертвою російської агресії, оскільки були порушені ланцюги поставок продовольства через блокаду Чорного моря.

“Це все має жахливий вплив на наші економіки, на стандарти життя: інфляція, підскочили ціни на продовольство. Це лише одні з наслідків [російського] вторгнення, і тому ми маємо укорінений інтерес в участі у зусиллях щодо пошуку способів вирішення цього конфлікту”, — наголосив президент Гани.

За його словами, вирішення має ґрунтуватися на всеосяжному, справедливому та тривалому мирі, що базується на принципах міжнародного права та Статуту ООН.

“Це глобальний імператив — знайти такий мир, який вплине на Гану і на решту Африки. Ми підтримуємо цей саміт, ми підтримали комюніке і ми віримо в те, що для вирішення конфлікту потрібно знайти способи, за яких Російська Федерація та Китай долучаться до процесу. Ще раз висловлюю свою вдячність двом співлідерам [Швейцарії та Україні] за те, що запросили Гану взяти участь у цій зустрічі. Дякую!”, — завершив своє звернення Нана Акуфо-Аддо.

Читайте також: Це наше спільне бачення того, як ми хочемо досягти миру в Україні, — президентка Швейцарії про підсумки Саміту миру

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого бере участь 101 делегація з різних країн і міжнародних організацій.

За підсумками саміту було ухвалено комюніке, яке підтримали 80 країн і чотири міжнародні організації.

Читайте також: Фінальне комюніке Саміту миру — затверджено: включення з Бюргенштока (ВІДЕО)

Прямий ефір