Компанія “Росатом” не потрапила під санкційний тиск, проте її поступово видавлюють з міжнародного ринку. Для багатьох країн залишається проблемою залежність від російського ядерного палива. Про це сьогодні, 30 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
“Росатом” вріс шляхом демпінгу і такого жорсткого просування своїх інтересів, часто всупереч комерційним, у велику кількість проєктів із погляду забезпечення вивезення і перероблювання радіоактивних матеріалів. І для того, щоб замістити ту частину певних ринків, які зараз займає “Росатом”, потрібен час на розконсервацію альтернативних виробництв. Процес уже триває. Йдеться про період у 18-20 місяців для того, щоб відновити ті чи інші технологічні ланцюжки. Але цей процес запущено, він відбувається. “Росатом” буде видавлюватися з міжнародного ядерного ринку, в якому він був”, — пояснив він.
В атомній промисловості процеси протікають повільно. Наразі не тільки “Росатом”, а й персональних представників ядерної промисловості Росії, уже витісняють з міжнародного ринку, а це зупинити неможливо, зазначив експерт.
“Крок за кроком починають видавлювати персонально представників ядерної промисловості Росії. Це теж довгий і складний процес, але він уже стартував, і його буде неможливо зупинити. Крок за кроком вони будуть видалятися з міжнародної системи ядерної взаємодії, досліджень, безпеки. Тому в атомній промисловості нічого не буває швидко. Але коли тренд пішов, то це вже надійно, воно трапиться”, — сказав він.
Читайте також: Рішення про введення санкцій проти “Росатома” може дуже сильно вплинути на економіку і геополітику Росії — думка