Україна готова провести другий Саміт миру в найближчому майбутньому. Завдяки активній роботі з партнерами напрацьовано спільну рамку, яка стане основою для зустрічі. Про це заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак на полях міжнародного форуму “Дипломатія сьогодні: роль України у глобальній політиці”, повідомляє FREEДОМ.
Форум за участю депутатів та дипломатів, який відбувся в Києві в Інституті міжнародних відносин, зібрав сотні людей. На ньому озвучували, що вже зроблено та які виклики стоять перед Україною. Це робота на міжнародних майданчиках, і персонально з лідерами світових країн. Адже російська агресія, за словами керівника Офісу президента Андрія Єрмака, стосується вже не лише України. Від рішучості лідерів залежить доля мирної Європи.
“Агресивна війна Росії стосується не лише України. Вона призвела до наслідків, що пульсують, які виходять далеко за межі країни, дестабілізуючи глобальну безпеку за багатьма параметрами. Європа не буде безпечною без України. Ми не лише декларуємо, а й запроваджуємо стандарти Альянсу в Збройних силах. Вже підписано 27 договорів щодо безпеки з партнерами на імплементацію, спільна декларація G7+, і ці домовленості вже працюють на практиці, насамперед вони працюють на фронті”, — зазначив Єрмак.
Досягнення миру через силу — це мета роботи української дипломатії на чолі з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою. Він додав, що очікує на такий підхід і від нової адміністрації Сполучених Штатів Америки на чолі з Дональдом Трампом.
“Ці елементи вимагають дуже чітких і зрозумілих кроків. Запрошення України до НАТО, зняття всіх обмежень, будь-яких обмежень у постачанні Україні озброєння, а також використання Україною озброєння по території Росії, звичайно ж по військових об’єктах”, — сказав Сибіга.
Ексміністр закордонних справ Грузії Гела Бежуашвілі з досвіду подій 2008 року чудово розуміє наслідки нестачі військової допомоги для відбиття агресії. Як результат — тимчасово окуповані території Грузії та влада з проросійськими поглядами. Він зауважив, що сьогодні потрібно робити максимум і закликати міжнародних партнерів до допомоги Україні, та не вестись на шантаж і залякування російського диктатора.
“Всі кроки розраховані на пропаганду, яка має залякати лідерів на Заході, залякати лідерів міжнародних організацій для того, щоб вони не робили, що мають робити. А вони розуміють, що мають допомагати Україні, бо доля міжнародного порядку вирішується в Україні. На жаль, це реальність. Росія має величезні ресурси в організаціях. Особливо у системі ООН. Вони мають дуже серйозний вплив, і вони використовують це і проти України, і проти Грузії”, — наголосив Бежуашвілі.
Посилення дипломатичної роботи на всіх рівнях та заклики до зняття обмежень на далекобійні удари вглиб Росії прискорять наближення справедливого миру, вважають дипломати. Адже російський диктатор розуміє лише мову сили. І лише силою вдасться досягти справедливого миру.
Читайте також: Без плану перемоги примусити Росію до виконання пунктів формули миру неможливо, — Подоляк