Роль НАТО в координації військової допомоги Україні зростає, — експерт про переформатування “Рамштайну”

Україна — НАТО. Ілюстрація: armyinform.com.ua

Найголовніше, щоб були відновлені всі необхідні постачання військової допомоги Україні та розроблені графіки цих постачань на найближчий час. Про це сьогодні, 11 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов, коментуючи майбутню зустріч “Рамштайн-19” та очікування від неї.

За його словами, обговорюється зміна формату координації “Рамштайн”. Але навряд чи остаточне рішення буде ухвалено вже за три дні, у день засідання 14 лютого.

“Два роки тому, коли почалася повномасштабна війна, побачили, що НАТО — занадто бюрократична структура, щоб негайно сьогодні на сьогодні ухвалювати рішення. Тому вирішили, що все це робитиметься в ручному режимі на американській базі. І американці, як країна з найпотужнішою армією, взяли на себе координацію для того, щоб не проходити всю бюрократію всередині НАТО. За цей час відбулися зміни. Одне — всі говорять про ризики, пов’язані з обранням Дональда Трампа президентом США, або навіть у разі не обрання, у США, ми вже бачимо, почалися певні внутрішні проблеми. Щоб ці проблеми не заважали постачанням озброєння, потрібно змінити систему координації”, — пояснив Попов.

Крім того, НАТО теж змінилося за два роки. Альянс перебудовується, представники НАТО все частіше заявляють, що вони усвідомлюють довгострокову багаторічну загрозу конфронтації та протистояння з Російською Федерацією. Відповідно, змінюються всі політики НАТО, і Україну розглядають як фронтир, як партнера на східному фланзі, як країну, яка вже протистоїть російській агресії, каже експерт.

“Тому це другий фактор, який логічно визначає перебудову всієї системи управління і стратегічного планування в тому, що оскільки і НАТО вже підтягнула війська до російських кордонів. Фінляндія вступила до НАТО, Швеція ось-ось вступить, там розгортаються контингенти з інших країн-учасниць НАТО. Зараз почалися найбільші військові навчання з часів Холодної війни. Це буде серія навчань, які триватимуть усі пів року до Вашингтонського саміту НАТО. І це відбувається у Східній Європі, на території країн Балтії, Скандинавії та Польщі. Відповідно, логічно, що роль НАТО в координації допомоги зростає”, — резюмував Ігор Попов.

Читайте також: Системи ППО, снаряди, фінанси: як партнери посилюють оборону України — огляд FREEДОМ (ВІДЕО)

Нагадаємо, союзники України планують змінити формат “Рамштайну”, щоб поліпшити координацію України з НАТО. Про це пише німецьке видання Handelsblatt (“Хандельсблат”). 14 лютого в Брюсселі відбудеться 19-те засідання контактної групи у форматі “Рамштайн”. Головуватиме міністр оборони США Ллойд Остін. А наступного дня відбудеться зустріч міністрів оборони країн-членів НАТО.

Прямий ефір