Роль дебатів у нинішньому історичному моменті занадто перебільшена. У Сполучених Штатах електоральний “бій” тільки починається. США — це демократична держава. І результат президентських виборів буде таким, як вирішить американський народ. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 3 липня, сказав політолог Олег Лісний.
“Мені здається, роль дебатів у нинішньому історичному моменті занадто перебільшена і розігріта до неможливості. Не завжди той кандидат, який вигравав дебати, вигравав вибори. Це, наприклад, кейс Гілларі Клінтон, яку навіть дехто вже вітав із перемогою. Але вона не перемогла”, — сказав Лісний.
Політолог наголосив, що зараз ніхто не може спрогнозувати, як закінчаться вибори у США. Такі сценарії можливі тільки в РФ і ще кількох авторитарних державах, коли заздалегідь відомі і явка виборців, і сам результат голосування.
“Я вважаю, що, наприклад, ейджизм і апелювання до здоров’я Байдена щонайменше некоректне, бо складається таке враження, що всі знають, як закінчаться вибори. Ні, тільки в одній країні або максимум трьох-чотирьох, можна знати за два роки, який буде відсоток і хто переможе. Якщо навести конкретний приклад, це Російська Федерація. Сполучені Штати — демократична держава. “Бій” електоральний — тільки на початку. І зводити його до того, що комусь щось вдалося, а комусь не вдалося на початковому етапі — це несерйозно. Ми не Росія, не влазимо у справи США”, — сказав спікер.
Україна прийме будь-який вибір громадян Америки, акцентував політолог.
“Наше завдання зараз — напрацьовувати методику і методи роботи з будь-яким переможцем виборів. І по-друге, зберігати двопартійну підтримку. Ось це те, що ми повинні робити. Я завжди наводжу приклад Рузвельта. Він був не дуже здоровий, коли вигравав свої вибори. І в Ялті на мирній конференції він не дуже здоровим, сидячи в інвалідному візку, усе ж таки продавив вигідні для Америки моменти. Тому я б не списував нікого з рахунків, тому що я прекрасно розумію, що це бій двох політичних динозаврів. І це демократія. І все буде так, як вирішить народ”, — сказав політолог.
Він також доповнив, що попереду в США — партійні з’їзди, які чітко визначаються з кандидатами на пост глави Американської держави.
Читайте також: Обидва політики хотіли би показати закінчення війни РФ проти України як успішний кейс, — Попов про заяви Байдена та Трампа
Нагадаємо, у Сполучених Штатах відбулися перші теледебати президента Джо Байдена та ексглави країни Дональда Трампа перед виборами, що відбудуться 5 листопада. Вони відбулися рекордно рано — ще до того, як політики, які беруть у них участь, стали кандидатами на пост президента США від своїх партій.
Читайте також: Слова і заяви Трампа щодо України не можна вважати планом, — Яхно