Родичі у владі — сигнал про те, що Путін не довіряє створеній ним же системі, — Гудков

Владимир Путин. Фото: gettyimages.com

Російський диктатор Путін призначає своїх дітей і родичів на керівні посади у владу. Це свідчить про те, що він не довіряє тій системі, яку ж сам і вибудував. Крім того, російський диктатор жертвує професіоналізмом своїх підлеглих, бо посади отримують лояльні до нього люди. Такою думкою сьогодні, 23 серпня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився російський опозиційний політик Дмитро Гудков.

“Є один відомий термін — непотизм (вид фаворитизму, що полягає в наданні привілеїв родичам або друзям, незалежно від їхніх професійних якостей, — ред.). Він був дуже популярний у Середньовіччі. Потім від нього відмовилися, бо діти, які отримували державні посади, були неефективними. Тому в багатьох країнах це стало навіть непристойним. Як виявилося, нинішній диктатор Путін не бачить у цьому нічого поганого. Зрозуміло, якби йшлося про монархію, де влада передається у спадок, або навіть хоча б конституційну монархію, ніхто б слова не сказав. Але сьогодні в Росії інша політична модель, яка передбачає все-таки якісь вибори, хоч і номінальні”, — зазначив політик.

На його думку, якщо Путін зараз починає призначати дітей, родичів, друзів тощо на керівні пости, це означає, що він абсолютно не довіряє тій системі, яку сам же й вибудував.

“Тобто, сьогодні Путін не довіряє всім, хто не входить до його найближчого кола, а як ми розуміємо, це коло дуже обмежене. Воно обмежується членами кооперативу «Озеро» і просто найближчими родичами. При цьому цікаво, що про багатьох із цих родичів, зокрема про племінницю, і про дочок диктатора ніхто нічого не знав. Вони з’явилися з нізвідки, і вся їхня сила полягає просто в близькості до Путіна“, — заявив гість ефіру.

Він також зазначив, що це буде серйозний удар по ефективності навіть найбільш за останні 25 років неефективної путінської системи.

“Якщо він робитиме ставку не на професіоналів, а просто на тих людей, кому він довіряє, це означає, що система буде хоча й керована, але абсолютно неефективна. А головне, що це насправді буде дуже погано сприйматися управлінським апаратом. Тому що, як правило, це люди віком у середньому 40-45 років. І коли вони бачать, що немає жодного кар’єрного ліфта, що їхній професіоналізм жодним чином не оцінюють, а всі посади дістають родичі, це потихеньку провокуватиме хвилю невдоволення і всередині державного апарату”, — вважає політик.

За його словами, Путін хоче зберегти владу для своїх дітей і для наступних поколінь.

“Тому він намагається їх потихеньку за вуха тягнути, займати ними весь медійний простір, робити так, щоб вони обіймали якісь державні посади. Але це — головна помилка будь-якого диктатора. Тому що вони думають, що вони вічно будуть ситуацію контролювати. Однак уся путінська історія і всі перспективи його дітей, родичів, охоронців обнуляться рівно в той момент, коли його політична карета перетвориться на гарбуз, коли Путін перестає контролювати політичну галявину і ситуацію всередині країни. Щойно Путін втратить контроль над управлінням Росією, від усіх його родичів не залишиться зовсім нічого, тому що вони без Путіна нічого з себе не представляють“, — резюмував Дмитро Гудков.

Читайте також: Операція ЗСУ в Курській області завдала іміджевих втрат Путіну — думка

Прямий ефір