Робимо максимум, щоб світ був з Україною, — Зеленський у зверненні наприкінці 725-ої доби війни 

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Мусимо бути й надалі стійкими, рішучими й досягти українських цілей у цій війні. Про це наприкінці 725-ї доби повномасштабного вторгнення Росії під час вечірнього звернення заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Першочергово президент висловив слова подяки всім воїнам та всім, хто допомагає Україні в обороні.

“Цього тижня всі небайдужі серця — і не лише в Україні — переживали за наших героїв, за нашу Авдіївку, за кожного її оборонця та за долю всіх наших людей, за долю всієї держави. Битва триває, і головне — у цій битві ми робимо все можливе й неможливе, щоб здолати російське зло й захистити якнайбільше українських життів”, — сказав Зеленський.

За його словами, українці не вперше б’ються героїчно, але вперше в історії Україна досягла такої світової солідарності й підтримки. 

“І хоч бувають різні політичні настрої у світі, різні спалахи проблем, які розосереджують увагу, ми все одно — усі разом — робимо максимум, щоб світ був з нами — з Україною. А отже, щоб наші воїни могли зупиняти російських нелюдів і повертати Україні українське. Я дякую всім, хто б’ється, хто допомагає, хто зберігає стійкість та рішучість”, — наголосив глава держави.

Він зазначив, що цей тиждень дав Україні ще дві угоди про довготривалу співпрацю й підтримку з країнами-лідерами. 

“Німеччина. Франція. Дуже амбітні наші безпекові домовленості. Ще раз дякую пану канцлеру Шольцу, пану президенту Макрону, усім у наших командах, хто готував угоди й зафіксував саме те, чого потребуємо. Оборонна підтримка, спільні політичні кроки, подальша систематизація відносин між інституціями наших держав заради більшої безпеки та спільної сили”, — зазначив президент.

Зеленський повідомив, що українська команда працює й з іншими нашими партнерами над новими угодами.

“Це буде дуже ефективна й розгалужена архітектура безпекових гарантій. Речі, які слугуватимуть стримуванню російської агресії в майбутньому та допомагатимуть зараз — зараз захищати незалежність”, — сказав він.

Крім цього, президент відзначив Мюнхенську безпекову конференцію та її результати.

“Наш український погляд на світовий порядок денний був підтриманий партнерами. Я провів перемовини з лідерами Данії, Нідерландів, Чехії — маємо рішення про додаткову підтримку. Також із лідером Азербайджану — як завжди, хороша продуктивна розмова, яка може зміцнити обидва наші народи та весь регіон. Зустрівся з прем’єр-міністром Бангладеш, із президентом Гватемали”, — зазначив він.

Окремо глава держави відзначив комунікацію з американськими партнерами, зокрема з президентом Джо Байденом. 

“Дуже важливі акценти, і зокрема — про Авдіївку та необхідність продовження принципової та достатньої підтримки України. Перемовини з віцепрезиденткою США — дуже предметні. Зустрічі з конгресменами — представниками обох партій, обох палат американського Конгресу. І кожна така розмова максимально чітко підтверджувала ключовий сенс: саме Україна може зупинити Путіна й створити такі умови, щоб він був покараний за все зло, яке наробив”, — сказав він.

“Але, щоб Україна могла досягти цього успіху — захистити свою землю, своїх людей і нашу спільну правду, усіх у вільному світі, — Україна не має залишитися наодинці. Підтримка — важлива. Солідарність — важлива. Лише разом, у єдності можна перемогти в цій війні. Мусимо бути й надалі стійкими, мусимо бути й надалі рішучими. Мусимо досягти наших, українських цілей у цій війні. Слава Україні!”, — наголосив Володимир Зеленський.

Читайте також: Безпекові угоди з Парижем, Берліном і Лондоном: що союзники гарантують Україні (ВІДЕО)

Нагадаємо, наступною країною, яка укладе договір про гарантії безпеки з Україною, може стати Данія. На зустрічі з Володимиром Зеленським на полях Мюнхенської конференції глава уряду Данії Метте Фредеріксен заявила, що розраховує на те, що Київ схвалить запропонований Копенгагеном план домовленостей.

Прямий ефір