Робота української аеророзвідки в Серебрянському лісі — репортаж із бойових позицій операторів дронів (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Щоденні пошуки шляхів в обхід російських засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ), нових можливостей використання FPV дронів і незліченна кількість цілей. Такий вигляд мають будні української аеророзвідки 63-ї окремої механізованої бригади (ОМБр). На бойових позиціях операторів дронів у Луганській області побувала кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

Серебрянський ліс — одна з найбільш атакованих росіянами ділянок фронту в напрямку Кремінної.

“Ліс, як можна бачити, повністю покалічений. Скажімо так, укриттям на місцевості для бійців це теж не назвеш. Усе спалено, розбито снарядами. Тому тут, попри те, що ми перебуваємо в лісі, переміщаємося дуже швидко”, — розповіла Грамова.

Перша лінія Сил оборони України тут щодня відбиває до п’яти російських штурмів. Самостійно піхоті з цим не впоратися. Тому навіть у найбільш нельотну погоду аеророзвідка завжди намагається підняти в небо дрони.

“Важка ситуація. Ми все бачимо. Бачимо переміщення, бачимо їхні штурми. Ось недавно були, ми допомагали їх відбивати. Важка ситуація, погода важка, з РЕБами важко працювати, дуже їх зараз багато”, — розповів військовослужбовець 63-ї ОМБр з позивним “Краснюк”.

За словами бійців, на цій ділянці фронту росіяни рідко штурмують технікою. Частіше атакують невеликими групами.

“Техніка дуже рідко їздить, тому що її підбивають. У нас зараз є і можливість FPV дронами, і артилерією бити їх. Техніка дуже мало їздить зараз, а піхота буває, що пробують, роблять спроби”, — каже “Краснюк”.

І такі спроби щодня припиняють оператори “скидів” і дронів-камікадзе.

“Піхота, останнім часом засоби зв’язку їм знищуємо, дуже багато. Антени і все інше”, — каже військовослужбовець 63-ї ОМБр із позивним “Трохим”.

Вивести з ладу живу силу противника навіть із незначними пораненнями — уже результат, кажуть захисники. “Скид” на роботу вилітає не сам. Щонайменше ще два дрони коригують його пересування.

““Мавік” підіймає ретранслятор, який передає частоти. Щоб не втратити дрон-борт і щоб для покращення зв’язку було. І це ефективно”, — пояснив військовослужбовець 63-ї ОМБр із позивним “Міко”.

Захисники зазначають, що в нинішній війні ударні БпЛА є одним з найкращих озброєнь для стримування. Бійці навчилися використовувати одноразові дрони для кількох вильотів. Тепер, наприклад, дрон вартістю в кілька сотень доларів може завдати багатомільйонної шкоди противнику.

“Є таке, що повертається. Ось скид, він відпрацював зі скидом і повернувся додому і летить ще раз. Якщо пощастить, то рази три-чотири може вилетіти, поки не заглушать”, — розповів воїн.

Бійці самостійно збирають та обслуговують дрони. Зізнаються, із забезпеченням такими засобами боротьби з противником їм добре допомагають волонтери.

Читайте також: На Мар’їнському та Авдіївському напрямку російські окупанти провели 34 марні атаки — карта війни за 28 січня (ВІДЕО)

Прямий ефір