Понад три місяці телеканал FREEДОМ допомагає жителям прифронтових міст Донецької області. До населених пунктів, де відсутня електрика, доправляють генератори та паливо. Підтримують і волонтерів, які допомагають місцевим жителям найгарячіших точок евакуюватись із таких міст як Сіверськ, Соледар та Бахмут, повідомляє кореспондентка телеканалу Альона Грамова.
Житель Сєвєродонецька Луганської області Юрій став волонтером на початку повномасштабного вторгнення Росії до України. Декілька весняних місяців займався евакуацією людей з Луганської області, вивозив поранених мирних жителів, а тим, хто ховався у укриттях, привозив продукти. Після тимчасової окупації частини Луганської області таку допомогу продовжив надавати жителям Донецького регіону. Днями, під час вивезення людей із Соледара, він потрапив під обстріл.
“Минулого тижня ми евакуювали з міста Соледар людей, яких ми успішно евакуювали, алеперед цим нас у Соледарі обстріляли. Машину не одну, нас із Соледара йшло дві машини, до того ж в мене було п’ять осіб у машині”, — розповів волонтер.
Врятованих пенсіонерів вдалося вивезти до безпечного місця, а евакуаційний мікроавтобус постраждав від уламків російського снаряда. Автомобіль потребував термінового ремонту. За збір коштів на відновлення негайно взялися кореспонденти та співробітники телеканалу FREEДOM.
“Не можна втратити жодної доби, тобто не втратити ситуацію, ті моменти, що відбуваються у цій ситуації. Я хочу подякувати телеканалу FREEДOM, всім хлопцям та дівчатам з телеканалу FREEДOM, що допомогли нам — мені та жителям Донецької області, що ми доправили вантажі, на нас постійно чекають”, — сказав Юрій.
Бахмут став першим містом на карті Донецької області, куди Юрій поїхав після ремонту автомобіля. Це одна з найгарячіших точок регіону. Туди волонтер привозить продукти, теплі речі та буржуйки для тих, хто так і не наважився виїхати. Каже, щоразу, їдучи, переконує людей евакуюватися, але покидати свій будинок погоджуються не всі.
“Все нормально, я тримаю кіз. Задоволена, продаю молоко. Під обстріл не потрапляла, може, через те, що богу молюся, гріхів немає. Бачила, хто туди їздить, що треба гроші, а в мене грошей немає, пенсія 2400, а на неї сильно не розженешся”, — поділилася жителька Бахмута Людмила Панченко.
Під щоденними атаками російських військ у місті продовжує жити понад 10 тисяч осіб. Обстріли ведуться не лише околицями міста, а й центральними вулицями. За оцінками обласної влади, у Бахмуті не підлягають відновленню вже десятки інфраструктурних об’єктів.
Російські окупанти тричі встановлювали та змінювали терміни захоплення Бахмута. Початковий план був сформований на літо, потім на вересень, зараз говорять про початок листопада. Але попри всі спроби штурму українські військові міцно тримають оборону Бахмута. А волонтери не перестають, ризикуючи своїм життям, допомагати місцевим.
Читайте також: Бої за Бахмут не припиняються: допомогу жителям прифронтового міста надають волонтери та телеканал FREEДОМ
Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, підрозділи Сил оборони України впродовж доби відбили атаки російських окупантів в районах населених пунктів Яковлівка, Бахмут, Бахмутське, Олександропіль, Кам’янка, Авдіївка, Первомайське, Красногорівка, Мар’їнка, Новомихайлівка Донецької області.