Робота Коаліції з повернення викрадених Росією українських дітей буде ефективною — думка правозахисниці

Віра Ястребова. Фото: ukrinform.ua

Повернення українських дітей, успіх і темпи повернення залежатимуть, зокрема, і від злагодженої роботи дипломатів, правозахисників, журналістів, на рівні офіційних представників країн-учасниць Коаліції. Консолідовані зусилля допоможуть реалізувати репатріацію якнайшвидше. Таку думку сьогодні, 11 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила виконавча директорка “Східної правозахисної групи”, адвокатка, правозахисниця Віра Ястребова.

“Коаліція і принцип її роботи будуть дійсно ефективними. Країни-учасниці по суті задекларували свою спроможність супроводжувати документальну процедуру фізичного повернення дитини до України, тобто сприяти їй з виданням необхідних документів для перетину кордонів. Це дуже важливо, це вже такий крок у вирішення практичного алгоритму переміщення дитини з РФ. Тому це вже великий крок, який кидає виклик РФ, яка сподівалася, що її ізоляційний статус і видані нею фальшиві, брехливі російські документи українським дітям якимось чином ускладнюватимуть всю ситуацію фактичного переміщення дітей до України”, — сказала вона.

Правозахисниця зазначила, що створення Міжнародної коаліції за повернення українських дітей — це велика заслуга української дипломатії та уряду.

“Предмет геноциду і злочинів РФ у вигляді депортації дітей став об’єднувальним фактором для створення цієї коаліції. Чому Канада? Ми знаємо, що уряд Канади підтримує Київ, Україну, там досить велика діаспора українців. Тому звичайно ж ми покладаємо надії, що ця співпраця буде ефективною. Коаліція досить широка, кількість країн, представлених делегатів, не обмежується Україною і Канадою, там близько 18 держав, які виявили бажання делегувати своїх представників, які від розроблення механізмів до їх впровадження братимуть безпосередню участь”, — розповіла Ястребова.

Читайте також: Коаліція з повернення викрадених Росією українських дітей — роль і вплив Канади роз’яснив Попов

Нагадаємо, кількість ідентифікованих та верифікованих викрадених Російською Федерацією українських дітей перевищує 19,5 тисяч. Щоб скоординувати зусилля країн-союзниць й прискорити повернення дітей, наприкінці 2023 року Київ ініціював створення міжнародної коаліції. 2 лютого Україна та Канада запустили її роботу.


Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати жителів Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню до України.

Прямий ефір