Одних установок протиповітряної оборони для того, щоби закрити небо, недостатньо. Необхідно мати певну кількість ракет. Таку думку сьогодні, 18 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт із питань розвитку авіаційної промисловості Богдан Долинце.
Він зазначив, що Україні Захід почав передавати перші системи протиракетної оборони.
“Але для того, щоб забезпечити так званий режим закритого неба, необхідно, щоб кількість цих систем, їх щільність, їх ешелонування були необхідними для ефективності”, — вважає Долинце.
За його словами, Україна отримала кілька установок IRIS-T, але їх недостатньо для того, щоб закрити повністю від усіх видів загроз хоча б одне велике місто, такі як Київ чи Харків.
“З іншого боку, ми повинні розуміти, що недостатньо лише одного типу установок, тому що якщо ми говоримо про встановлення IRIS-T, це так звана система ближньої дії, необхідно, щоб була ешелонована система протиповітряної оборони. Це і система ближньої дії, і це система середньої дії, і система далекої дії для того, щоб ми могли ідентифікувати, вести та своєчасно знищувати ворожі повітряні об’єкти на відстані 250 і більше кілометрів”, — пояснив він.
Богдан Долинце наголосив, що лише наявність необхідної кількості установок насправді може дозволити закрити небо.
“Але наявність одних лише установок теж не є виключним критерієм, тому що установки потребують обслуговування, ремонту, фахівців. Найголовніше, вони вимагають боєкомплект. Якщо установка має вісім ракет, після їхнього відстрілу необхідно мати певний запас цих ракет. Йтиметься про сотні таких ракет”, — пояснив він.
І в ідеалі, вважає експерт, для того, щоб забезпечити гарантовану протиракетну оборону, необхідно мати в запасі тисячу ракет.
Читайте також: Нова ера ППО розпочалася в Україні — що захистить від російських атак мешканців міст та сіл (ВІДЕО)