Заміна Сергія Шойгу на Андрія Бєлоусова на посаді міністра оборони Росії свідчить про те, що Путін намагається насамперед “перезавантажити” військово-промисловий комплекс РФ, в якому, як виявилося, дуже багато проблем. Поставити на чолі оборонного відомства економіста — це спроба Путіна мобілізувати російську економіку і оборонно-промисловий комплекс (ОПК) безпосередньо для підтримки тривалої війни в Україні. Про це в ефірі телеканалу заявив російський економіст, доктор економічних наук, професор Ігор Ліпсіц.
За його словами, призначення Андрія Бєлоусова на посаду міністра оборони РФ виглядає досить дивно.
“Особисто мене історія з призначенням Бєлоусова сильно вразила. Тому що я добре знаю пана Бєлоусова, у нас давнє знайомство. Він — суто економіст, абсолютно цивільна людина, яка не має жодного стосунку до армії і абсолютно не володіє якимись стратегічними компетенціями, — прокоментував експерт призначення нового міністра оборони РФ.
На його думку, призначення Білоусова на посаду глави Міноборони РФ означає те, що, мабуть, основним завданням держави стане нарощування військового виробництва.
“Мені це призначення нагадує те, як призначали голів міністерств в Радянському Союзі — на посадах були зовсім некомпетентні люди. Ось так і тут: цивільну людину, яка добре розуміється на економіці, призначають керувати Міністерством оборони. Це означає, що ситуація з військовим виробництвом, з виготовленням військової техніки, без якої російська армія не може воювати, мабуть, дуже погана. І його якраз і кидають на вирішення проблеми — для максимально швидкого нарощування виробництва зброї. Більше він нічого зробити не може. Як ви розумієте, стратегічних знань у тому, як вести військові кампанії, у нього просто нуль”, — зазначає економіст.
За словами Ліпсіца, Білоусову на його посаді навряд чи вдасться впоратися з покладеними на нього зобов’язаннями.
“Важко уявити, що людина цивільна, яка все життя займалася економікою, зможе щось, крім нарощування виробництва зброї, зробити. І саме це призначення означає, що російська військова промисловість вперлася в стінку потужностей і далі більше масштабу виробництва зброї забезпечити не може. Тому цю проблему і покликаний вирішувати цивільний міністр оборони. До речі, незрозуміло, чи буде заміна всього оточення екс-міністра Шойгу, чи вони залишаться з уже новим міністром. І як складеться співпраця Білоусова з цими людьми? У них принципово інший менталітет, ніж у нього. І це дуже серйозна зона конфлікту”, — зазначив спікер.
Він також зазначив, що різка зміна керівництва Міноборони РФ може свідчити про те, що Шойгу, як міністр, провалився повністю.
“Путін пішов на таку заміну — це такий досить різкий крок. Зазвичай коней на переправі не міняють, а тут міністра оборони поміняли під час війни. Це досить дивна історія. Це означає, що міністр провалився повністю. Не виконав дану обіцянку Путіну — домогтися великих перемог на полі бою. До речі, ще на початку його призначення на посаду у них із Путіним була розмова про те, що якщо він не доб’ється якихось результатів у війні, його знімуть”, — резюмував експерт.
Нагадаємо, Путін звільнив Сергія Шойгу з посади міністра оборони й перевів у секретарі Ради безпеки Росії. Місце Шойгу посяде економіст Андрій Бєлоусов, а нову посаду для вже ексголови Радбезу Миколи Патрушева в Кремлі обіцяють назвати “протягом найближчих кількох днів”.