Рівних українським військовим за бойовим досвідом у світі немає, — Ступак

Ілюстративне фото: zsu.gov.ua

Бойовий досвід Збройних сил України на сьогодні один із найкращих у світі. Українські військові вже діляться ним, зокрема з військовослужбовцями США. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Українського інституту майбутнього, консультант комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Іван Ступак.

“Уже настав той момент, коли армія США вчиться в України, без перебільшення. І це не просто чергова якась бравада. Дійсно армія США вже проходить це навчання з нашими військовими. Зрозуміло, що це ще не масово, але українські військові діляться досвідом, здобутим у цій війні [проти Росії], насамперед із використанням, наприклад, безпілотників. Як використовують дрони, як обходити засоби придушення, як не бути виявленим, як правильно скидати боєприпаси, знищувати техніку, яка стоїть поодиноко, невеликі скупчення живої сили. У цьому зараз, без перебільшення, рівних Україні у світі немає. Так, наприклад, у Китаю більше, можливо, людей, супутників, більше техніки. Але досвіду такого, як в України, 100% немає ні в кого”, — сказав Ступак.

При цьому варто визнати, каже експерт, що проблеми в української армії теж є.

“У нас не все ідеально. Так, тепер ми всі згуртувалися, це плюс. Але десь проблеми впираються у фінансування, десь — нерозуміння”, — доповнив гість ефіру.

Також експерт висловив думку про необхідність реформування системи комунікації в Міноборони України задля розвитку і зміцнення оборонного комплексу країни.

Як приклад Іван Ступак навів Агентство перспективних розробок США, яке працює з їхнім Міністерством оборони.

“Вони або щось самостійно придумують, пропонують Міністерству оборони, а воно вже вирішує — потрібно це чи не потрібно. Або навпаки, Міністерство оборони каже, мовляв, нам потрібна ось така річ, з такими параметрами, ось вам 1 млн дол. — придумайте. І якщо придумаєте, далі отримаєте ще більше фінансування. Ось у нас теж має бути така комунікація: як знизу догори, так і зверху вниз. Ми маємо відійти повністю від радянської моделі поведінки, коли ініціатива б’є ініціатора. Навпаки, якщо людина запропонувала, просуває ідею, її потрібно підтримувати, а не карати. І водночас держава має чітко розуміти, що вона хоче отримати. Це те, над чим нам ще працювати й працювати”, — зазначив експерт.

Читайте такожЗміцнення сил ЗСУ: як трансформувалася армія України за рік повномасштабної війни (ВІДЕО)

Раніше військовий аналітик Олексій Гетьман заявив, що попри те, що в України немає такої кількості озброєнь і живої сили, як у російських окупантів, українські захисники досягають переваги на полі бою тактично.

Прямий ефір