США та Європейський Союз мають ухвалити рішення про запровадження обмежень проти “Росатома”. Це буде дійсно дуже дієві санкції. Таку думку сьогодні, 10 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Дмитро Васильєв.
Коментуючи питання про введення санкцій проти російських алмазів, він зазначив, що дорогоцінні метали є великою частиною економіки РФ, вони допомагають збирати багато грошей для того, щоб Росія воювала, але це недостатній відсоток економіки Росії, який може серйозно вплинути на зупинення економічних процесів у країні-агресорі.
“Цих санкцій 12-го пакету ніхто в Росії практично не відчує, крім тих, хто задіяний у цій галузі. Це абсолютно малий відсоток економічно активних людей задіяно в цьому процесі. Тому ці санкції виглядають точно так само безпорадно, як і попередні 11, які, тим більше, порушуються. Я впевнений, що і 12-й пакет санкцій порушуватиметься”, — каже Васильєв.
На думку політолога, треба зробити те, що нещодавно пропонував міністр енергетики України Герман Галущенко, який був з офіційним візитом у США, проводив низку зустрічей.
“Міністр заявляв абсолютно правильну позицію — потрібно запроваджувати санкції проти “Росатома”. Якщо буде ухвалено рішення, як у Євросоюзі, так і в США, що запроваджуватимуться санкції проти “Росатома”, це може дуже сильно вплинути на російську економіку і геополітику Росії. На мій погляд, можна забути про всі санкції, які введено, і ввести санкції проти “Росатома””, — вважає він.
Водночас, уточнив політолог, зрозуміло, що Європарламент, окрім занепокоєння, має ухвалити конкретні рішення та зобов’язати виконавчі органи Євросоюзу відслідковувати кожне порушення санкцій із попередніх 11-ти пакетів і майбутнього 12-го для того, щоб показати, що правова система Євросоюзу справді працює, що її не можна порушувати. Що, якщо її порушують, то це тягне за собою кримінальне переслідування і конкретні терміни у в’язниці.
За словами Васильєва, РФ застосовує креативні підходи для обходу всіх уже наявних ухвалених санкцій.
“Тому їм дуже легко. Те, що є певні складнощі у якоїсь частини населення Росії, яка звикла жити добре, а тепер живе гірше, у Кремлі це нікого не цікавить. Люди, які ухвалюють рішення в Росії, як отримували величезні прибутки, так і продовжують їх отримувати. І таким чином вони фінансують війну Росії проти України — світової автократії проти світової демократії. І якщо демократичний простір у вигляді Європейського Союзу дозволяє себе так дурити, це не найкраща характеристика Євросоюзу і євроатлантичного простору”, — підсумував політолог.
Зазначимо, що Литва наполягає, щоб було запроваджено санкції проти “Росатома”, але, найімовірніше, у 12-му пакеті їх не буде.
Читайте також: Перехід до санкцій проти “Росатома” відбуватиметься, але поступово, — Фесенко
Нагадаємо, коментуючи ухвалену Європарламентом резолюцію з вимогами посилення контролю над санкціями проти РФ, Васильєв висловив думку, що санкції ЄС проти РФ не працюють. Якщо є резолюція і депутати висловлюють цією резолюцією своє занепокоєння, то це говорить про те, що Європейський парламент несерйозно підійшов до введення санкцій.