Рішення про виділення Україні нового кредиту на суму 35 млрд євро має бути схвалено протягом жовтня. Про це сьогодні, 8 жовтня, за підсумками зустрічі міністрів фінансів країн-членів Європейського Союзу заявив європейський комісар з економіки Паоло Джентілоні, повідомляє FREEДОМ.
“Я представив міністрам пакет пропозицій, який комісія представила у вересні, щоб допомогти Україні покрити її нагальні потреби і надати перспективу цій підтримці. Ці кредити будуть погашатися за рахунок екстраординарних доходів від іммобілізованих активів. Я думаю, це посилає чіткий сигнал Кремлю про те, що вони заплатять безпосередньо за шкоду, завдану їхньою агресивною війною. Ми працюємо з головуванням у Раді (Рада Євросоюзу, — ред.) та з іншими законодавцями, щоб забезпечити схвалення цього пакету до кінця цього місяця”, — наголосив європейський комісар з економіки.
Зі свого боку міністр фінансів Угорщини Міхай Варга не виступає проти виділення Україні нового кредиту, але вважає, що питання продовження санкцій має бути вирішене після президентських виборів у США.
“Повинен сказати: ми вважаємо, що це питання, продовження російських санкцій, слід вирішувати після виборів у США, такою була позиція Угорщини. Ми повинні подивитися, в якому напрямку майбутнє керівництво США бачить це питання. Ви можете бачити президентські вибори і кампанію кандидатів і є два абсолютно різних шляхи розв’язання цієї проблеми: один у бік миру, інший у бік війни, продовження війни”, — заявив він за підсумками зустрічі міністрів фінансів країн ЄС.
Читайте також: Союзники погодили план відновлення України — подробиці (ВІДЕО)
Нагадаємо, що 20 вересня в Києві президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила про намір Євросоюзу надати Україні кредит на суму 35 млрд євро для підтримки її економіки. Цей кредит буде видано в межах реалізації рішення “Великої сімки” (G7) про надання Україні кредиту на суму 50 млрд доларів. Таким чином ЄС профінансує свою частину зобов’язань.
Кредит планується забезпечити за рахунок відсотків, отриманих від іммобілізованих активів Центрального банку Росії.
Як повідомляв Bloomberg, США також готові брати участь у цій операції і надати суму в 20 млрд доларів. Однак для цього американські чиновники хочуть, щоб Євросоюз збільшив термін продовження санкцій щодо російських активів. Наразі санкції продовжуються кожні 6 місяців.
За даними видання, Вашингтон хотів би, щоб Брюссель ухвалював рішення про продовження санкцій раз на 36 місяців.