Рішення Палати представників США викликають злість та істерику в Москві — аналіз політолога

Кремль. Ілюстративне фото: ukrinform.ua

У Росії дуже незадоволені проголосованими в США законопроєктами, оскільки зірвано плани та надії Кремля. Адже за останні пів року російська армія отримала ще більшу перевагу у повітрі, оскільки Україні не вистачало ракет для протиповітряної оборони, отримала й перевагу в артилерійських снарядах. І це лише посилило агресію Кремля, який переконався у перемозі над Україною. Про це в ефірі FREEДОМ сказав політолог Володимир Фесенко, коментуючи перші реакції Москви на ухвалені в Палаті представників Конгресу США законопроєкти про допомогу партнерам Сполучених Штатів та конфіскацію російських активів.

“Вони [росіяни] думали: все, вже перемога у кишені, все вирішено. Вони вважали, що Україну покинули. Виявилося, що ні”, — каже Фесенко.

Він зазначив, що за пів року, доки була затримка з допомогою Україні від США, Європа її значно наростила. А тепер близько ще й допомога з боку Сполучених Штатів.

“Звичайно, це викликає злість та істерику в Москві… І це лише вкотре показує, що вони [росіяни] зараз, скажімо так, змушені будуть змінювати свою стратегію, свої підходи. Вони думали, що вони нас задавлять через цю перевагу… А тепер уже Міністерство оборони США пообіцяло, щойно буде підписано законопроєкт про допомогу Україні, вже готовий технічно перший пакет військової допомоги, він буде одразу ж відправлений Україні, слідом за ним — інші. Пакети якраз стосуються того, що в першу чергу потрібно. Це й артилерійські снаряди, й ракети ППО, й низка інших видів зброї, які зараз украй необхідні на фронті. Тому в Росії зараз дуже незадоволені, що їхні плани, їхні сподівання зірвано”, — пояснив політолог.

Він також зазначив, що реакція російського МЗС на законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, призначена не цим державам і не США. Це сигнали реальним та потенційним союзникам Кремля.

“Це демонстрація Китаю: ми на вашому боці… Вони справді мріють, щоб Китай підтримав війну Росії проти України. А Китай — ні. Китай тримає дистанцію. Так, у Китаю є своє протистояння зі США, зокрема й по Тайваню. Але вони не бажають підтримувати війну Росії проти України. Важливий момент щодо Ізраїлю — дуже показово. Це сигнал швидше Ірану, це демонстрація союзу з Іраном. Цю заяву [МЗС РФ], я думаю, дуже важливо, щоб уважно вивчали в Ізраїлі. Це ще один доказ, демонстрація того, що Росія діє проти Ізраїлю. Росія що далі, то більше стає ворогом Ізраїлю. І пану Нетаньягу, голові ізраїльського уряду, зрештою, треба подумати, що його дружба з Путіним нічого не приносить Ізраїлю, крім проблем. А Путін фактично допомагає ворогові Ізраїлю — Ірану. Росія позначила своїх союзників як реальних, так і потенційних союзників, на кого вона розраховує”, — вважає гість ефіру.

Він додав, що для України важливе інше.

“Що ми не самотні у боротьбі з російською агресією. І рішення, ухвалене в Конгресі США, якраз і бісить росіян, бо вони розуміють, що не зможуть йти війною на нас, коли ми будемо не одні. Ми зберігаємо підтримку наших партнерів, а за підтримки наших партнерів Росія не зможе перемогти”, — упевнений Володимир Фесенко.

Читайте також: Палата представників США схвалила допомогу Україні: емоції конгресменів, розподіл коштів та оцінки експертів

Прямий ефір