Росія повністю окупувала Маріуполь 20 травня 2022 року. У місті залишилося трохи більше, ніж 120 тис. жителів із 400 тис., які проживали в Маріуполі до війни. Відсутня нормальна медична допомога, є великі проблеми з питною водою. Про це сьогодні, 20 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.
“Це єдине місто, яке було оточене на четверту добу повномасштабного вторгнення. Єдине місто, в якому на той момент перебувало 400 тис. жителів. Єдине місто, з якого Росія — держава-терорист — не випускала людей, застосовувала системи залпового вогню, використовуючи килимове бомбардування. 50% міської інфраструктури знищено за 86 днів”, — сказав він.
За даними офіційної статистики, повідомив Бойченко, у Маріуполі загинуло 22 тис. цивільних, що вдвічі більше, ніж за два роки окупації в роки Другої світової війни.
“Те гетто, яке на початку окупації створила російська влада, не змінилося: люди не можуть без фільтрації покинути Маріуполь. У місті знищено 70% медичної інфраструктури, тобто лікарень у місті немає, лікарів теж немає, обладнання, яке якимось дивом уціліло, вивозили на територію так званої “ДНР” та видавали під лейблом “Единой России”. Рівень смертності в місті зріс і становить 200-300 осіб на добу”, — розповів міський голова.
Водозабір проводиться з резервного водосховища, яке за нормальної діяльності міста розраховане на 12 місяців.
“Його вже практично випили, тому що організованої роботи водопостачання немає, і вода розливається вулицями. Якість води в резервному озері завжди була технічною. Якісного питного режиму в місті немає і не буде до української влади”, — зазначив Бойченко.
Також він поінформував, що всю зиму місто пережило без тепла і з сильними перебоями електроенергії. Роботи в Маріуполі немає.
“Життя в місті немає. Росіяни завезли якісь свої робочі структури, відкрили магазини, але ціни в них у 3-5 разів вищі, ніж в Україні”, — додав він.
Читайте також: 20 років і 14,5 млрд євро знадобиться на відновлення Маріуполя — реальні наслідки приходу “русского мира” (ВІДЕО)
Нагадаємо, у місті практично не залишилося незруйнованих будинків, а вся необхідна інфраструктура просто не відновлюється окупантами.