Аеропорт “Антонов” у Гостомелі був метою номер один для Росії в перший день повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. На його захоплення Кремль відправив елітний російський десант. Він мав забезпечити посадку транспортних Іл-76 з основним складом російських військ — для кидка на Київ. Але кремлівські плани впали, не витримавши опору українських воїнів. Як бої за Гостомельський аеропорт перекреслили путінські наміри — в матеріалі FREEДОМ.
Український воїн із позивним “Зевс” — один із тих, хто стримував натиск російських військ на столицю України в перші години повномасштабного вторгнення. Разом із двома товаришами за службою він допомагав коригувати вогонь по противнику в Гостомелі.
“За нашими підрахунками, приблизно 450 одиниць техніки заїхало на цей аеродром, близько 150 танків, і стільки ж бойових машин розвідки типу “Тигр”. Коли техніка почала висуватися в напрямку аеродрому по злітці, ми стали відпрацьовувати артилерією по ворожих цілях, і так само почали знищувати техніку”, — розповів військовий.
Аеропорт “Антонов”, більше відомий як Гостомельський, — міжнародний вантажний аеродром за 25 км від Києва.
Саме ці повітряні ворота керівництво російської окупаційної армії спробувало використати як одну з ключових точок для захоплення Києва.
24 лютого 2022 року російський десант планував у Гостомелі здійснити стрімку висадку з гелікоптерів і закріпитися. Слідом за ними мали зайти десятки транспортних літаків із російськими військовими на борту, поки з боку Білорусі заходила бронетехніка. І як наслідок такого плану — кидок окупаційних сил на Київ.
Але українські воїни в Гостомелі зірвали кремлівський “бліцкриг”. Перший бій дали воїни Національної гвардії України: шість вертольотів із 35, які російські окупанти відправили на штурм, українські захисники збили на підльоті.
“35 вертольотів противника заходили, а ми прийняли бій із ними. Також результатом цього бою був вдало посаджений К-52 “Алігатор”. Зліва зі злітної смуги там бойовий вертоліт теж знайшов свій притулок. Був вдало посаджений нашими бійцями. Мі-24 — це теж бойовий вертоліт. Багато уламків на злітній смузі — уламки бойових вертольотів Російської Федерації”, — розповів головний старшина Бригади швидкого реагування НГУ.
Російських десантників, які змогли висадитися з уцілілих вертольотів, — накривали артилерією. Росіяни спробували захопити й утримати аеропорт, але жоден транспортник у Гостомелі так і не сів. Злітно-посадкова смуга практично була знищена, стала непридатною для використання.
“Я думаю, що це дуже сильно їх деморалізувало, оскільки вони не були готові до того, що їм буде даватися така сильна відсіч. Вони планували зайти, висадитися і займати позиції, а потім уже рухатися далі”, — зазначив боєць ССО, учасник оборони Гостомельського аеропорту.
“Бліцкриг” провалився, однак, попри розгром російських окупантів під Києвом, кремлівська пропаганда пізніше почала ліпити з десантників, що намагалися захопити Гостомель, ледь не нових героїв.
Але вписав, чи то пак вбив, в історію бій у Гостомелі не лише російський десант, а й безпосередньо Путіна, який віддавав злочинні накази. В історію злочинів проти людства. І перемога українських сил у Гостомелі вже може вважатися початком краху путінської диктатури.
Нагадаємо, армія РФ вранці 24 лютого 2022 року перетнула державний кордон України на кількох напрямках. У Путіна були наміри підкорити Україну за три дні, захопивши Київ. Але окупація півночі тривала трохи понад місяць. А героїчна оборона ЗСУ вже наприкінці березня 2022 року переросла в контрнаступ. Уже в перші дні квітня українські захисники вибили російських загарбників із Київської, Чернігівської та Сумської областей.