Найновіша розробка німецького концерну Rheinmetall — БМП Lynx незабаром з’явиться в Україні. Про це йдеться у звіті компанії. Першу бойову машину піхоти планують передати Києву до кінця року. Ці німецькі БМП здатні знищувати танки, евакуйовувати поранених та навіть бути мобільним комплексом ППО, повідомляє FREEДOM.
Lynx вже сьогодні називають найновішою розробкою у світі бойових машин піхоти. Все через передові технології, небувалий раніше рівень захищеності екіпажу та надзвичайну універсальність. Адже БМП може бути командним пунктом, машиною для евакуації техніки або військових, медичною машиною і навіть комплексом ППО.
При цьому в Lynx німецькі інженери інтегрували передову систему зв’язку, тепер будь-хто з екіпажу має зв’язок зі своєю БМП, яка постійно пов’язана з іншими машинами. В результаті бойові завдання одночасно отримує цілий підрозділ, не втрачаючи зайвий час, а отже — отримуючи перевагу.
“Все, що мені потрібно зробити, це сісти в машину і безпосередньо підключитися до командира через цей кабель. У мене є постійний радіозв’язок між бійцями та машиною. Ми можемо краще домовлятися, а також можемо встановити символи ворогів, використовуючи цифрову карту даної місцевості, — розповіли німецькі інженери.
Попрацювали інженери над бронюванням Lynx. Захист БМП може змінюватися в залежності від завдань і посилюватися додатковим шаром, наприклад для ведення міських боїв, коли ворог несподівано може показатися з-за рогу сусіднього будинку.
Також для захисту від кумулятивних зарядів є опція додати комплекс активного захисту, коли до вежі інтегрована система попередження про наведення лазера, акустичний локатор пострілу, а також автоматичне розпізнавання цілей та їхній супровід. Все це дозволяє підвищити виживання машини та бійців на полі бою.
Ще одним нововведенням у галузі оптики на БМП став покращений круговий огляд. У водія тепер є тепловізор, за допомогою якого він може легко вести БМП, перебуваючи під люком у нічний час, а також круговий огляд для командира засобами всіх камер, закріплених на зовнішній стороні БМП.
При цьому легше стало стрілку, тепер наблизити зображення для прицілювання, як у комп’ютерній грі, можна і в реальному бою.
“Ми маємо додатковий рівень масштабування. Ним ми можемо наблизити огляд практично у 20 разів”, — розповіли інженери.
З озброєння на Lynx встановлена 35-мм автоматична гармата та спарений кулемет калібру 7.62. Однак є модифікації БМП, на які можливе встановлення навіть 120-мм гармати, а також додаткових бойових модулів з ракетами, що самонаводяться, здатними з легкістю знищити будь-яку бронетехніку ворога, аж до танків.
Загалом головною перевагою Lynx аналітики називають його небувалу живучість на полі бою. Крім того, БМП має високу сумісність деталей у своєму класі, що дозволяє підготувати її під будь-які завдання. А система зв’язку та виявлення дозволяє екіпажу виявити мету та вдарити першим. Для нас же головною перевагою є виробництво Lynx в Україні, а це і ремонтна база, й достатня кількість фахівців та, очевидно, безперебійні постачання до військ.
Читайте також: Іран може передати Росії сотні балістичних ракет Fath 360, — Reuters