РФ заради продовження війни проти України змушена ділитися з Китаєм космічними технологіями, — Желіховський

Ілюстративне фото: ap.org

Російському диктатору Володимиру Путіну важливо показати, що він рукоподатний, й візит до Китаю був для цього дуже зручний. Таку думку сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.

“Для Володимира Путіна найголовніше зараз — показати, що він є рукоподатним. І Китайська Народна Республіка є дуже зручною для цього країною, тому що все-таки Китай має вагу на міжнародній арені. І тут Путіну важливо показати своїм громадянам, що він може представляти їхні інтереси на міжнародній арені. І тому він може, скажімо так, виїжджати за межі Російської Федерації, тим більше в таку державу, як Китай. Ну і, звичайно ж, показати світовим лідерам, особливо представникам вільного світу, що він може створювати якісь альянси з такими країнами, як Китай, підписувати різного роду домовленості, вести переговори тощо”, — сказав експерт-міжнародник.

За його словами, російський диктатор просто хоче показати красиву пропагандистську картинку, нібито з Росією ще можна домовлятися. Желіховський нагадав, що пересування Путіна світом зараз сильно обмежені через виданий 2023 року Міжнародним кримінальним судом у Гаазі ордер на його арешт.

“І тому він намагається балансувати там, де поки що має поле для маневру. Але коло навколо Путіна звужується, й цілком очевидно, що в майбутньому він не має жодних зовнішньополітичних перспектив, як і, власне кажучи, і внутрішньополітичних, які також залежать від того, як діє Російська Федерація, зокрема, в контексті російсько-української війни та тих наслідків, які вона має”, — сказав експерт-міжнародник.

Він наголосив, що для Путіна також важливо, щоб Китай залишався важливим партнером для Російської Федерації з огляду на те, що без нього фактично Росія не може реалізувати ті чи інші проєкти, які є важливими для її економіки та енергетики.

“Без Китаю Росія не може обходити західні санкції. Ну і, звісно ж, без Піднебесної Росія не може нормально здійснювати свою військову агресію, тому що вона звідти отримує і мікрокомпоненти, і обладнання, і верстати, і тому подібне, які можуть їй допомогти в тому, наприклад, щоб можна було створювати нове озброєння, ракети тощо”, — сказав Желіховський.

Експерт-міжнародник звернув увагу, що РФ змушена й сама багато чого віддавати Китаю, зокрема й ділитися космічними технологіями, хоча ще зовсім нещодавно ці дві країни конкурували у сфері космосу.

“Але тепер, як ми бачимо, Путін намагається віддавати, напевно, найцінніше, що є з технологічних потенціалів Росії. І ми це бачили на прикладі передачі тих чи інших космічних технологій північнокорейському режиму, коли Росію відвідував Кім Чен Ин. Тепер ми ж бачимо, що Росія торгує космічною промисловістю з Китаєм, і в такий спосіб він може значно прискорити своє зростання в цій галузі і, можливо, в майбутньому й обігнати Російську Федерацію. І тільки з однієї простої причини, що Путін хоче продовжувати далі здійснювати свою військову агресію проти України та конфліктувати з іншими країнами вільного світу”, — сказав Желіховський. 

Він наголосив, що РФ стає дедалі залежнішою від КНР, й Китай, звичайно, успішно й ефективно цим користується.

Читайте також: Є докази того, що Росія і Китай співпрацюють у розробці бойової техніки для використання в Україні, — Шаппс

Нагадаємо, 16 травня російський диктатор Володимир Путін відвідав Китай. Це його перший закордонний візит після “інавгурації”, яка відбулася 7 травня. Із собою до Піднебесної він привіз майже всіх ключових кремлівських чиновників.

Прямий ефір