РФ є єдиною країною, яка грубо зневажає суверенітет і територіальну цілісність Молдови, — Нантой

Оазу Нантой. Фото: Oazu Nantoi / Facebook

На 20 жовтня 2024 року в Молдові призначено президентські вибори та референдум про її європейське майбутнє. Кремль розуміє: зростають шанси того, що він невідворотно втратить контроль над Молдовою і намагається дестабілізувати ситуацію в країні. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив депутат парламенту Республіки Молдова Оазу Нантой.

За його словами, всі роки, що існує незалежна Республіка Молдова, Кремль намагався використати Придністров’я для контролю ситуації в країні під приводом вирішення так званого “придністровського конфлікту”.

“РФ є єдиною країною, яка грубо зневажає суверенітет та територіальну цілісність Молдови та незаконно окупує частину її території. Не кажучи вже про те, що 1992 року Кремль здійснив акт збройної агресії проти Республіки Молдова. І зараз Кремль розуміє, що успішне проведення референдуму і якщо називати речі своїми іменами, переобрання Санду, означало б практично повний поворот Республіки Молдова у бік європейської перспективи. Кремль втратив би можливість шантажувати, контролювати Республіку Молдова й через це зараз Росія кидає сили на дестабілізацію в країні, щоб насадити атмосферу страху, невизначеності, паніки для того, щоб насамперед зірвати референдум 20 жовтня та зірвати президентські вибори”, — сказав Нант.

Він розповів, що Росія використовує у своїх цілях у Молдові партію “Перемога”, створену у квітні цього року у Москві.

“У Москві відбувається чергове галасливе шоу, де діє Ілан Шор. Але ми розуміємо, що Молдова змінилася, ситуація змінилася. Європейський Союз, НАТО, Румунія — країна-сусід та Україна розуміють складність викликів та допомагають Республіці Молдова. Насамперед Україна зацікавлена у тому, щоб за її спиною не було створено чергового проросійського плацдарму типу Білорусі. І, відповідно, наші партнери — НАТО, Румунія, Євросоюз — допомагають Республіці Молдова для того, щоб подолати ці ризики, пов’язані з гібридною війною, розв’язаною путінським режимом проти Молдови, — зазначив член парламенту Молдови.

Нантой звернув увагу, що кінцевою метою Росії в Молдові є державний переворот.

Читайте також: Проросійська діяльність у Молдові — є дуже вдалим бізнесом: пояснення політолога

Нагадаємо, президентські та парламентські вибори в Молдові, що відбулися у 2020 та 2021 роках відповідно, ознаменувалися тріумфом проєвропейських сил. Попри це, Кремль продовжує розгойдувати політичну ситуацію в країні, фінансуючи проросійські партії.

Прямий ефір