Путін підписав закон, який відкликає ратифікацію РФ договору про заборону ядерних випробувань. Держдума проголосувала за відповідний закон ще в середині жовтня, а 25 жовтня його схвалила Рада Федерації. У той же день Кремль відрепетирував так званий “ядерний удар” у відповідь. Це говорить про технічну неспроможність Російської Федерації насамперед. А друге — це бажання продемонструвати незгоду зі світовою політикою у сфері безпеки, у сфері нерозповсюдження ядерної зброї. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив професор, експерт з атомної енергетики Людвіг Литвинський.
Він розповів, що вартість репетиції ядерного удару еквівалентна пуску будь-якої балістичної ракети.
“Це те, що Росія може собі дозволити і те, що вона постійно здійснює щодо України під час агресії. Тому витрати це відносно невеликі: це не мільярди доларів, а мільйони”, — сказав Литвинський.
Експерт наголосив, що таким чином РФ підіймає градус напруги.
“Росія займається цим регулярно, починаючи з лютого 2022 року, і щоразу все більш страшні загрози щодо будь-яких ядерних інцидентів з їхнього боку звучать. Ось ще одне посилення цих погроз. Ну поки це ні до чого не призвело”, — сказав Литвинський.
Гість ефіру додав, що якщо ядерні вибухи виробляються в атмосфері, то відбувається викид радіоактивних речовин в атмосферу, і це дуже погано впливає на екологію.
“Якісь випробування з великою ймовірністю вони таки проведуть. Інша річ, як швидко це станеться і чи не станеться в самій Росії “щось” раніше, ніж вони дійдуть до стадії реальних ядерних випробувань”, — сказав Литвинський.
Читайте також: Путін, шантажуючи поширенням ядерної зброї, створює собі нову переговорну позицію із Заходом, — Гудков