РФ втрачає місця у міжнародних організаціях, але вона лише на початку шляху своєї ізоляції — думка Яковенка

Ігор Яковенко. Скріншот: uatv.ua

Поки що розмови про повну міжнародну ізоляцію Росії — сильне перебільшення. Те, що РФ вийшла з багатьох міжнародних структур, — лише початок цього процесу. На цьому наголосив в ефірі телеканалу FREEДОМ російський журналіст, соціолог Ігор Яковенко.

“З економічного погляду, жодної катастрофи економіки Росії немає. Тому що очевидні втрати від контрактів з Європою Путін значною мірою компенсував переключенням на Індію та Китай… Щодо військової взаємодії, то тут для Путіна є великою підмогою взаємодія з В’єтнамом, з Північною Кореєю. Ну і якоюсь мірою з тим самим Китаєм. Тому, звісно, говорити про ізоляцію складно”, — сказав Яковенко.

Водночас він зазначив, що РФ дуже витіснили зі світового спорту. Яковенко підкреслив, що антиросійські санкції ще не мають руйнівного характеру.

Гість ефіру також прокоментував можливу реакцію міжнародної спільноти на “вибори” Путіна.

“Я думаю, що більшість країн просто захочуть промовчати. Тобто можливі кілька варіантів реакції на цей захід, який у Росії називають виборами. Перша реакція: це привітати людину, яка виграла, тобто Путіна, — сподіваюся, що в Європі ніхто це не зробить, ну, можливо, Орбан. Другий варіант — це оголошення, що ці вибори не визнаються, і людина, яка їх виграла, не є главою держави. Ось маю дуже сильні сумніви, що більшість європейських країн підуть на таку заяву. Більшість, включаючи США та всі великі країни Європи, зволіють обрати третій варіант, а саме просто промовчати”, — вважає Яковенко.

Читайте також: Росія втрачає вплив у міжнародних організаціях та самоліквідується з дипломатичного кола (ВІДЕО)

Прямий ефір