РФ втрачатиме можливість фінансувати війну, — економіст про нафтові санкції США

Ілюстративний колаж: gettyimages.com

Китай відмовляється приймати танкери з російською нафтою після нових санкцій, введених Сполученими Штатами. Якщо Путін із цього питання вирішить зателефонувати лідеру КНР Сі Цзіньпіну, це буде визнанням повної безпорадності та приниженням. Такою думкою поділився доктор економічних наук, професор Київського національного університету Андрій Длігач в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“По-перше, це ж який рівень приниження для лідера країни, який уявив себе “господарем світу”, і намагається завоювати прилеглі країни, просити свого “сюзерена” про те, щоб він дозволив розвантажити три танкери. Це просто вищий рівень визнання своєї безпорадності. Тому, я дуже сумніваюся, що буде така розмова. А якщо буде, то це початок кінця цього режиму”, — вважає Длігач.

На його думку, навряд чи в Китаї захочуть вести подібний діалог, оскільки Пекін шукатиме шляхи цивілізованого розвитку.

“Зараз, у період особливої турбулентності у світі, у період, коли по суті формуватимуться нові правила, Китаю потрібно заручатися підтримкою, союзництвом, ринками. Зокрема, підтримкою Європейського Союзу. І точно Китай не гратиме в ідіотську гру Путіна — заробити на трьох танкерах. Ні, це не гра рівня Сі Цзіньпіна. Не зараз”, — сказав економіст.

Тому, вважає Длігач, після введення санкцій США здатність Росії заробляти на тіньовому експорті нафти знижуватиметься.

“Мій прогноз такий: буде згортатися здатність Росії заробляти за рахунок тіньового експорту, крім того, запрацює цінова стеля. РФ буде менше заробляти на експорті нафти, і втрачатиме можливості фінансувати війну”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Росії буде дедалі складніше продавати свою нафту й отримувати прибуток: наслідки нових санкцій США

Як повідомлялося раніше, щонайменше 65 російських нафтових танкерів зупинилися в різних місцях по всьому світу. Це сталося після того, як 10 січня США оголосили про новий пакет санкцій.

Прямий ефір