Росія ускладнює процес повернення додому незаконно вивезених українських дітей, намагаючись вдавати з себе країну-рятівницю. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив правозахисник, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.
Він переконаний, що ситуація з пошуком та поверненням українських дітей не повинна перебувати в публічному просторі.
“Процеси повернення, репатріації українських дітей відбуваються найчастіше, зокрема, і у взаємодії зі стороною якоїсь російської окупаційної влади. І що більше, скажімо, сприяння з того боку, то більше шансів, що успішна репатріація, повернення дитини буде здійснено в найближчі терміни. Тому, по-перше, все-таки, напевно, потрібно намагатися шукати містки для того, щоб були якісь шляхи взаємодії для повернення цих дітей в Україну. Це перше. І друге — чим менше інформаційного супроводу на етапі пошуку й повернення цих дітей, тим більше шансів, що вони будуть повернуті з меншими перешкодами з боку Російської Федерації”, — сказав Павліченко.
За його словами, зміна персональних даних українських дітей відбувалася з різних причин: і через намір Російської Федерації, й часто діти, яких вивозили, не мали супровідних документів.
“Найважливіше, факт порушення злочину з боку РФ полягає в тому, що замість того, щоб пропонувати й повертати, максимально сприяти поверненню дітей до України, Російська Федерація намагається вдавати з себе країну рятівницю, яка надає якусь соціальну та іншу допомогу під час, скажімо так, супроводу цих дітей та під час навертання їх у російську ідентичність. Тобто в цьому лежить корінь проблеми”, — сказав правозахисник.
Павліченко наголосив, що і держава, і група українських та міжнародних організацій працюють над пошуком і логістичних шляхів, і партнерів для надання сприяння в поверненні дітей в Україну.
Читайте також: Повернення депортованих українських дітей і Саміт миру: експерти прогнозують нові санкції проти РФ
Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.
Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати жителів Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню до України.